Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: kuvend

Shkarkimi i Metës/ Presidenca përgjigje Komisionit të Ligjeve

TIRANË, 5 maj /ATSH/ Institucioni i Presidentit të Republikës i ka kthyer sot përgjigje, Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e...

Ndryshimet në buxhet/ Denaj: Prioritet vaksinimi antikovid i qytetarëve, financim për...

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj paraqiti në seancën plenare të radhës, Aktin Normativ të ndryshimit të buxhetit, i cili...

Kuvendi miraton gjashtë akte normative, rrëzon dy dekrete të Metës

TIRANË, 4 maj /ATSH/ Seanca e sotme plenare, në drejtimin e Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, miratoi gjashtë akte normative dhe rrëzoi dy dekrete...

“Rezultati i zgjedhjeve është legjitim”/ Balla: Procedura për shkarkimin e Presidentit...

TIRANË, 4 maj /ATSH/ Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi sot në seancën plenare të Kuvendit se të gjithë duhet të...

Kuvendi, 1 minutë heshtje në nderim të Bashkim Finos

TIRANË, 4 maj/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë mbajti sot 1 minutë heshtje në nderim të deputetit socialist, Bashkim Fino, i cili u nda nga jeta...

KQZ: Emrat e 140 deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë

TIRANË, 30 prill /ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi shpalli sot rezultatet paraprake për kandidatët fitues të zgjedhjeve të 25 prillit për Kuvend,...

Kuvendi mblidhet më 4 maj

TIRANË, 30 prill /ATSH/ Kuvendi mblidhet më 4 maj, ora 10:00. Në rendin e ditës janë 12 akte normative që lidhen me buxhetin e vitit...

Nuk mundën të jenë pjesë e Kuvendit të ri/ Majko dhe...

TIRANË, 30 prill /ATSH/ Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i cili kandidoi në zgjedhjet e 25 prillit, i renditur i 19-ti në...

“Mbledhja e parë pa Finon”/ Anëtarët e Komisionit të Ligjeve, kolazh...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Mbledhja e radhës e Komisionit për Çështjet Ligjore, ka filluar ndryshe nga herët e tjera sot, në mungesë të Bashkim...

Rrëzimi i kërkesës së KLSH/ Meta, shkresë Gjykatës Kushtetuese

TIRANË, 6 prill /ATSH/ Presidenti Ilir Meta i ka nisur një shkresë anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA