Ballina Etiketimet Kuvend

Etiketim: kuvend

Kuvendi miraton rezolutën “Mbi hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë...

TIRANË, 24 shttaor/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot me 108 vota pro projektrezolutën “Mbi hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian dhe...

104 vota në Kuvend/ Evis Kushi bën betimin si ministre e...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Kuvendi miratoi sot me 104 vota pro, dekretin e Presidentit për emërimin e Evis Kushit si ministre të Arsimit, Sportit dhe...

“I gjithë procesi i Stabilizim-Asociimit me BE-në u negociua nga qeveritë...

TIRANË, 24 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se i gjithë procesi i Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit është...

Rihapet gara për vendin vakant në Kushtetuese, Kuvendi shpall procedurat e...

TIRANË, 23 shtator/ATSH-A. Fortuzi/ Kuvendi i Shqipërisë ka çelur këtë të martë pasdite procedurat për aplikimin për vendin vakant për anëtar të Gjykatës Kushtetuese. Kuvendi...

Prej 2 vitesh, personat që nuk dëgjojnë mundësi të ndjekin punimet...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Në Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës së Shenjave, Kuvendi i Shqipërisë bën të ditur se, tashmë prej dy vitesh, 39 000...

Konferenca e Kryetarëve/ Ruçi: Reforma Zgjedhore, përparësi për Kuvendin gjatë javëve...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Kuvendi do të zhvillojë  seanca plenare në datat 1 tetor, 8 tetor dhe 15 tetor. Nën drejtimin e Kryetarit të Kuvendit,...

Bujqësia dhe turizmi, dy sektorë me potenciale të jashtëzakonshme

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Presidenti Ilir Meta ka kërkuar sot që “të kthejmë seriozisht vëmendjen nga bujqësia dhe turizmi, dy sektorë me potenciale të...

Kuvendi miraton dy pr/ligjet për ndryshimet klimatike dhe rehabilitimin e rrugës...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Kuvendi miratoi sot me 101 vota pro, 1 kundër dhe 4 abstenim projektligjin “Për aderimin në amendamentin DOHA të Protokollit...

Përzgjedhja e anëtarëve të KQZ/ Kuvendi miraton me 95 vota krijimin...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ Kuvendi miratoi sot me 95 vota pro krijimin dhe përbërjen e komisionit të posaçëm parlamentar të shqyrtimit dhe përzgjedhjes së...

Rruga e lumit të Vlorës/ Aks i rëndësishëm me rëndësi historike...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Deputeti i qarkut të Vlorës, Alket Hyseni, i kërkoi sot deputetëve votimin e marrëveshjes së huasë ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA