Ballina Etiketimet Kurz

Etiketim: Kurz

SOFT NEWS – Macron irritohet pas një telefonate të Kurz gjatë...

BRUKSEL, 20 korrik /ATSH-ANSA/ - Kemi diskutuar në mënyrë tepër profesionale për rreth 20 orë dhe mendoj se largimi për një moment nga tryeza...

BRUKSEL – Kurz: Bisedimet për fondin e rimëkëmbjes në drejtimin e...

BRUKSEL, 18 korrik /ATSH-DPA/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz deklaroi sot se  negociatat për paketën e rimëkëmbjes së BE-së janë në "drejtimin e duhur"...

GJERMANI – Kurz: Paratë e rimëkëmbjes të përfundojnë në sektorët e...

BERLIN, 12 korrik /ATSH-DPA/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz, përcaktoi sot kushtet që do t’i nevojiteshin për të miratuar paketën e diskutueshme të rimëkëmbjes...

AUSTRI – Kurz: Të parandalojmë një bashkim borxhesh

VJENË, 1 korrik /ATSH-ANSA/ - Gjermania mori presidencën e radhës të BE-së në një kohë kur Europa po përballet me sfida të mëdha dhe...

AUSTRI – Kurz merret në pyetje në seancën parlamentare kushtuar korrupsionit

VJENË, 24 qershor /ATSH-DPA/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz u përball me pyetje në lidhje me fluksin e parave nga donatorët e korporatave dhe...

AUSTRI – Kurz këmbëngul për një plan të kushtëzuar rimëkëmbjeje të...

VJENË, 19 qershor /ATSH-DPA/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz këmbënguli që plani i rimëkëmbjes nga koronavirusi i BE-së duhet të përfshijë kushte të rrepta. "Nuk...

AUSTRI – Kurz: Po bisedojmë me shtetet e tjera për zgjidhjen...

VJENE, 29 maj /ATSH-ANSA/- Austria, e cila do të hapë përfundimisht kufijtë me Gjermaninë, Lihtenshtajnin dhe Zvicrën më 15 qershor, po kërkon gjithashtu marrëveshje...

COVID-19 – Kurz: Mbështetja e BE-së duhet të jetë në kredi,...

VJENË, 19 maj /ATSH-ANSA/- Mbështetja e BE për vendet më të prekura nga koronavirusi duhet të rezultojë në "kredi, dhe jo në ndihma", deklaroi...

Hapja e negociatave/ Kancelari austriak Kurz: Hap i rëndësishëm në rrugën...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, deklaroi sot se “Austria është një mbështetës solid dhe i besueshëm i perspektivës europiane të Ballkanit...

AUSTRI – Kurz: Kriza nga COVID-19 do të zgjasë për një...

VIENË, 18 mars /ATSH-AFP/- Kancelari austriak Sebastian Kurz paralajmëroi sot se situata e jashtëzakonshme e koronavirusit në vend do të zgjasë për një kohë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA