Ballina Etiketimet Kurz

Etiketim: Kurz

BEOGRAD – Kurz: BE do të jetë e plotë vetëm kur...

BEOGRAD, 5 korrik /ATSH-MIA/ - Austria është shumë e interesuar për stabilitetin dhe të ardhmen europiane të rajonit të Ballkanit Perëndimor, deklaroi sot kancelari...

Osmani takon kancelarin Kurz, kërkon nga BE liberalizim të vizave për...

PRISHTINË, 23 qershor /ATSH/ Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës zyrtare në Austri është takuar me kancelarin Sebastian Kurz. Siç njofton Presidenca,...

AUSTRI – Kurz kundërshton lehtësimet për marrjen e shtetësisë

VJENË, 10 qershor /ATSH-DPA/ - Konservatorët austriakë në pushtet kanë hedhur poshtë një propozim nga opozita që do ta bënte më të lehtë për...

AUSTRI – Kurz nën hetim për dëshmi të rreme

VJENË, 12 maj /ATSH-DPA/ - Drejtësia austriake po heton kancelarin Sebastian Kurz për dëshmi të mundshme të rremë para një komiteti parlamentar që rrëzoi...

Kurz uron Ramën për zgjedhjet: Austria mezi pret bashkëpunimin me ju

TIRANË, 29 prill /ATSH/ - Austria mezi pret bashkëpunimin me ju, shkruan kryeministri austriak, Sebastian Kurz në një postim në Twitter për kryeministrin Edi...

COVID-19 – Austria blen një milion doza të vaksinës Sputnik V

VJENË, 19 prill /ATSH-DPA/ - Qeveria austriake ka vendosur që blejë vaksinën ruse Sputnik V kundër koronavirusit, por do ta përdorë atë vetëm pas...

BERLIN – Kurz: Lufta kundër pandemive nuk njeh kufij kombëtarë

BERLIN, 12 mars /ATSH-DPA/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz, theksoi sot rëndësinë e bashkëpunimit ndërkombëtar në luftën kundër pandemive. "Kur bëhet fjalë për të luftuar...

COVID-19 – Kurz: Austria e interesuar për vaksinat nga Rusia dhe...

VJENË, 5 mars /ATSH-DPA/ - Austria është e interesuar për vaksinat e bëra në Kinë dhe Rusi, konfirmoi të premten kancelari austriak, Sebastian Kurz...

AUSTRI – Kurz: Mund të ndihmojmë Ballkanin Perëndimor me vaksinën antiCOVID-19

VJENË, 27 nëntor /ATSH/ - Do të ketë vaksina të mjaftueshme për të gjithë ata që dëshirojnë të vaksinohen në Austri, deklaroi sot kancelari...

AUSTRI – Kurz&Macron: Iniciativë europiane kundër terrorizmit

VJENË, 4 nëntor /ATSH-ANSA/ - Pas sulmit terrorist në Vjenë, të dy ditëve më parë, kancelari austriak Sebastian Kurz dhe presidenti francez Emmanuel Macron,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA