Ballina Etiketimet Kune-Vain

Etiketim: Kune-Vain

Spektakël natyror në Lagunën e Kune-Vainit, ku pelikanët kaçurrelë kanë mbërritur...

TIRANË, 2 dhjetor/ATSH/ Prej disa vitesh Laguna e Kune Vainit është kthyer në një ansambël ngjyrash e speciesh që të mrekullon. Një nga habitatet më...

FOTO/ Plazhi i Kune- Vain pastrohet nga mbetjet, gati për të...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Laguna e Kune-Vainit në Tale të Lezhës sot ishte në qendër të një aksioni pastrimi nga bashkia e Lezhës. E shpallur zona...

Laguna e Kune-Vainit/ 80 vjet nga shpallja rezervat gjuetie, sot destinacion...

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ E shpallur e para zonë e mbrojtur në vend rreth 8 dekada më parë, laguna e Kune Vainit, 8 km larg Lezhës,...

Lezhë/ Rikonstruksioni i rrugës për në lagunën e Vainit rrit numrin...

TIRANË, 30 maj/ATSH/ Rikonstruksioni i rrugës për në lagunën e Vainit në Lezhë, pritet të rrisë numrin e vizitorëve vendas dhe të huaj në...

FOTO/ Unazohen mbi 100 shpendë në rezervatin natyror “Kune-Vain” në Lezhë

TIRANË, 12 tetor/ATSH/- Mbi 100 shpendë që përfaqësojnë afro 15 specie te ndryshme në zonën e Tales, pjesë e rezervatit natyror të menaxhuar “Kune-Vain”,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA