Ballina Etiketimet Kulture

Etiketim: kulture

Vdes Mary Wilson themeluesja e “Supremes”

UASHINGTON, 9 shkurt /ATSH-AFP/ - Këngëtarja amerikane, Mary Wilson, e cila themeloi grupin "Supremes", vdiq në moshën 76-vjeçare, njoftoi agjenti i saj. ''Ajo vdiq sot...

Më shumë se gjysma e muzeve britanike të rrezikuara të mbyllen

LONDËR, 22 janar /ATSH-AFP/ - Gjashtë në 10 muze britanikë i tremben faktit se nuk do të mund t'i mbijetojnë pandemisë së koronavirusit, theksoi...

Teatri Eksperimental “Kujtim Spahivogli” rikthen “Jul Çezarin”

TIRANË, 21 tetor/ATSH-Bledi Naska/ Shekspiri njihet si autori i shumë kryeveprave të dramaturgjisë botërore dhe kujtdo vepre t'i referohesh, ai gjithmonë i flet realitetit,...

“Të përkushtuar ndaj ruajtjes së trashëgimisë në Shqipëri”/ Royce: Kemi ofruar...

TIRANË, 19 tetor /ATSH/ Ndihmëssekretarja e Shtetit për Çështjet Arsimore dhe Kulturore, Marie Royce, deklaroi në një intervistë për “Vizion Plus” se, Shqipëria do...

Meta pret Royce: Bashkëpunimi me SHBA në arsim e kulturë do...

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Ndihmëssekretaren e Departamentit Amerikan të Shtetit për Arsimin dhe Kulturën, Maria Royce. Presidenti Meta...

Royce takon kryeministrin Rama: Lidhja mes SHBA dhe Shqipërisë, nuk ka...

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ “Lidhja mes SHBA dhe Shqipërisë, mes dy popujve tanë, nuk ka qenë kurrë më e fortë se tani”, deklaroi sot...

Bashkëpunimi SHBA-Shqipëri në arsim dhe kulturë/ Ndihmëssekretarja e Shtetit Marie Royce...

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Ndihmëssekretarja e Shtetit për Çështjet Arsimore dhe Kulturore (ECA) Marie Royce viziton Shqipërinë, nga 14-17 tetori, njofton Departamenti Amerikan i...

Eliminohen radhët dhe pritja/ 17 shërbime online në sektorë të ndryshëm...

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti deklaroi sot se 17 shërbime në sektorë të ndryshëm të kulturës, tashmë ofrohen online. "Me hapa të...

LIBAN – UNESCO ndihmë të konsiderueshme për arsimin dhe kulturën

BEJRUT, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Organizata e Kulturës dhe Edukimit e Kombeve të Bashkuara (UNESCO) do të organizojë dy konferenca ndërkombëtare me qëllim sigurimin...

Fluks turistësh në parqet arkeologjike, 46,9% vizitorë në tremujorin e dytë

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ Gjatë tremujorit të dytë 2020, vizitat në institucionet e trashëgimisë kulturore u lejuan me kufizime sipas udhëzimeve përkatëse, si pasojë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA