Ballina Etiketimet Kufij

Etiketim: kufij

SHBA – Trump kërcënon me dërgimin e trupave në kufirin me...

UASHINGTON, 19 tetor /ATSH-DPA/ - Jam i gatshëm  të dërgoj ushtrinë për të mbrojtur kufirin tonë jugor nëse është e nevojshme, u tha mbështetësve...

Hahn: Nuk përjashtoj mundësinë e ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi

TIRANË, 4 shtator /ATSH/ - Eurokomisioneri për Zgjerimin i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, nuk e përjashtoi mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe...

VJENË – Petritsch: Një marrëveshje Beograd-Prishtinë zgjidhja më e mirë

VJENË, 3I gusht /ATSH-TANJUG/- Diplomati austriak Wolfgang Petritsh, ish-përfaqësues i lartë ndërkombëtar në Bosnj-Hercegovinë dhe njëherësh ish-i dërguari i posaçëm i BE-së për Kosovën,...

Thaçi : Po bashkimit me Luginën, jo ndarje dhe shkëmbim të...

Prishtinë, 28 gusht/ATSH/- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ritheksoi sërish sot se është pro bashkëngjitjes së Luginës së Preshevës me Kosovën, por kundër ndarjes...

Thaçi: Qëndrimi im për kufijtë, evoluim i qëndrimit të dikurshëm të...

PRISHTINË, 23 gusht/ATSH/ - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se edhe ish-Presidenti Ibrahim Rugova, dikur kërkonte shkëmbim të territoreve. “Jo ndarje të Kosovës,...

Thaçi: Jo ndarje në vija etnike, por korrigjim i kufirit dhe...

PRISHTINË, 6 gusht/ATSH/- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, theksoi sot se propozimi i tij për korrigjim kufijsh, nuk ka të bëjë me ndarje, por...

BRUKSEL – BE-ja kërkon të rrisë në 10 000 persona rojën...

BRUKSEL, 2 maj /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian duhet të rrisë agjencinë e saj të kontrollit të kufijëve, Frontex në vitet në vijim, njoftoi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA