Ballina Etiketimet Kube

Etiketim: kube

HAVANË – Kuba rihap ishujt për turistët e huaj

HAVANË, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Kuba, ekonomia e të cilës varet shumë nga turizmi, njoftoi sot rihapjen e kufijve për pushime më 1 korrik,...

KUBË – Rihapje e pjesshme e turizmit, transportit dhe bizneseve

HAVANË, 11 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria kubane njoftoi një rihapje progresive të turizmit, të bizneseve dhe transportit publik, pasi shpalli nën kontroll epideminë nga...

JOHANESBURG- Mjekët kubanezë ndihmojnë Afrikën e Jugut në luftën kundër koronavirusit

JOHANESBURG, 27 prill /ATSH-DPA/ - Mbi 200 punonjës shëndetësorë kubanezë kanë mbërritur në Afrikën e Jugut për të ndihmuar vendin në luftën kundër koronavirusit,...

KUBË – Qeveria vendos masa kundër COVID-19

HAVANA, 11 prill /ATSH-DPA/ Qeveria kubane pezulloi transportin publik dhe mbylli qendrat tregtare, në përpjekje për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit. Sipas qeverisë do të...

KUBË – Konfirmohet viktima e parë nga COVID-19

HAVANA, 18 mars /ATSH-DPA/ - Ministria kubane e Shëndetësisë konfirmoi viktimën e parë nga koronavirusi, duke njoftuar se një shtetas italian 61-vjeçar humbi jetën në njësinë...

HAVANË – Kuba pranon anijen turistike me pesë të infektuar me...

MARIEL, 17 mars, /ATSH-AFP/- Linja britanike e lundrimit “MS Braemar”, me më shumë se 1 000 persona në bord, përfshirë pesë raste të konfirmuara...

SHBA – Pompeo: Lituania të mos ratifikojë marrëveshjen BE-Kubë

VILNIUS, 6 mars /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo kërkoi në Lituani mosratifikimin e marrëveshjes mes BE-së dhe Kubës duke dënuar regjimin...

BOGOTA- Bolivia ndërpret marrëdhëniet diplomatike me Kubën

BOGOTA, 24 janar /ATSH-DPA/ – Qeveria e përkohshme e Bolivisë ndërpreu sot marrëdhëniet diplomatike me Kubën, duke akuzuar ishullin e Karaibeve se kishte treguar...

UASHINGTON – SHBA-ja kufizon fluturimet drejt Kubës

UASHINGTON, 10 janar /ATSH-AFP/ - Qeveria amerikane njoftoi sot se kufizimin e fluturimeve mes SHBA-së dhe Kubës, për të reduktuar të ardhurat nga turizmi,...

SHBA – OKB miraton rezolutën për heqjen e embargos amerikane ndaj...

NJU JORK, 8 nëntor /ATSH-AFP/ - Asambleja e përgjithshme e OKB-së miratoi sot, me shumicë shumë të madhe votash, si çdo vit që nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA