Ballina Etiketimet KShH

Etiketim: KShH

KShH: Dita e votimit u karakterizua nga një klimë e qetë,...

TIRANË, 2 Korrik /ATSH/ - Komiteti Shqiptar i Helsinkit vlerëson se dita e votimit në 30 qershor u karakterizua nga një klimë e qetë,...

Procesi i Vetingut ka dhënë rezultatet e para konkrete

TIRANË, 16 prill /ATSH-Gjergji Mima/ - Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) në raportin e tij vjetor për vitin 2018 thekson se procesi i Vetingut...

Dialog të gjerë politik dhe konstruktiv për reformën zgjedhore

TIRANË, 23 janar /ATSH/ - Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka shprehur sot shqetësimin se vonesat për ndryshimet e nevojshme në Kodin Zgjedhor mund të...

KShH asistencë ligjore falas për gazetarët që u shkelen të drejtat...

TIRANË, 10 janar /ATSH/ - Që prej muajit nëntor 2018 Komiteti Shqiptar i Helsinkit ofron asistencë ligjore falas për gazetarët që kërkojnë të ndjekin...

KShH evidenton problematikat e studentëve në universitetet publike

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ - Problematikat që hasin studentët në ndjekjen e studimeve të larta në universitete janë evidentur nga disa forume me të...

Asistencë ligjore falas për gazetarët që hasin probleme në punë

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ - Gazetarët të cilët hasin problematika gjatë punës së tyre tashmë kanë akses në ndihmë ligjore falas. Komiteti Shqiptar i Helsinkit,...

Modeli i Vetingut të gjyqtarëve dhe prokurorëve, vlerësohet në Sarajevë

TIRANË, 17 dhjetor /ATSH/ - Modeli i Vetingut të gjyqtarëve dhe prokurorëve të Shqipërisë është diskutuar në një konferencë në Sarajevë. Transparency International dhe prezenca...

Reforma zgjedhore, KShH thirrje për dialog

TIRANË, 11 dhjetor /ATSH/ - Komiteti Shqiptar i Helsinkit i bën thirrje mazhorancës dhe opozitës që me dialog, transparencë dhe konsensus të diskutojnë apo...

KShH, raporton rezultatet e monitorimit për zbatimin e Vetingut

TIRANË, 5 dhjetor /ATSH/ - Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka publikuar raportin e pjesshëm të monitorimit të ngritjes së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi,...

KShH dënon sulmin me armë ndaj banesës së gazetares Klodiana Lala

TIRANË, 31 gusht /ATSH/ - Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) ka dënuar sot fuqimisht sulmin me armë ndaj banesës së gazetares së njohur Klodiana...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA