Ballina Etiketimet Kruje

Etiketim: Kruje

IKMT prish 14 furra artizanale gëlqereje në Krujë

TIRANË 12 nëntor /ATSH-I.Vata/ Komisariati i Policisë Krujë në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit organizuan operacionin e koduar "Ajër i pastër",...

Helmimi në Krujë, deputetët e PD-së kërkojnë dorëheqjen e kryebashkiakut

TIRANË 28 tetor /ATSH-I.Vata/ Deputetja e Krujës, Merita Bakiu dhe nënkryetari i PD,  Enkelejd Alibeaj kanë kërkuar dorëheqjen e kryetarit të bashkisë së Krujës,...

Helmimi i qytetarëve në Krujë, Manastirliu: Në pritje të analizave bakteriologjike

TIRANË, 27 tetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu tha sot lidhur me helmimin e qytetarëve të Krujës se "jemi në pritje...

Helmimi i qytetarëve, Prokuroria e Krujës nis hetimet

TIRANË 27 tetor /ATSH-I.Vata/ Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Krujë, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë së Shtetit, ka nisur hetimet për veprën penale “Ndotja...

370 qytetarë me shenja helmimi në Krujë, Manastirliu: Po hetohet në...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ishte sot në spitalin e Krujës, ku pa nga afër gjendjen shëndetësore të...

Helmimi i banorëve në Krujë, Meta: Të zbardhet shkaku i ngjarjes

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta reagoi sot ndaj situatës së helmimit të banorëve në Krujë. Duke shprehur shërim të shpejtë të banorëve,...

Rehabilitohet Pallati i Kulturës në Krujë, hapësira argëtuese dhe social-kulturore

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Banorët e Krujës do të kenë shumë shpejt një sallë koncertesh në Pallatin e Kulturës, sipas të gjitha standardeve bashkëkohore. Pas dëmtimeve...

Mbi 40 mijë vizitorë në Muzetë e Krujës, Hafizi për ATSH:...

TIRANË, 3 tetor/ATSH/ Muzeu Historik dhe Etnografik i Krujës priti në muajt janar-shtator të këtij viti rreth 43 mijë vizitorë vendas e të huaj,...

Shkolla e rilindur “Korb Muça” në Qerekë të Krujës, gati të...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Rreth 210 fëmijë do të mësojnë këtë vit të ri shkollor në shkollën e rilindur "Korb Muça", në Qerekë të Krujës. Kryetari...

Kulla e Sahatit në Krujë, në restaurim për ta shpëtuar nga...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Kulla e Sahatit, në kalanë e Krujës, e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, së shpejti do të kthehet në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA