Ballina Etiketimet Kruje

Etiketim: Kruje

Rindërtimi në Krujë/ Nis puna për 75 shtëpi dhe 7 pallate...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Në Bubq, Krujë, pas përfundimit të gjithë infrastrukturës nisi puna për ndërtimin e 75 shtëpive dhe 7 pallateve katërkatësh, ndërkohë që...

Krujë/ Vijon puna për riparimin e pasojave nga reshjet e dendura...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Në bashkinë e Krujës vijon puna për të riparuar e sistemuar gjithë pasojat që lanë reshjet e dendura të shiut përgjatë...

Krujë/ Bushi për ATSH-në: Situata në monitorim, nuk ka asnjë familje...

TIRANË, 10 janar/ATSH/ Në bashkinë e Krujës për shkak të reshjeve të shumta të shiut situata paraqitet problematike në Murqinë, Mallkuç dhe Derven, ku...

Rindërtimi në Krujë/ Kryebashkiaku Bushi për ATSH-në: 1855 banesa në pallate...

TIRANË, 3 janar/ATSH/ I gjithë angazhimi ynë përgjatë vitit 2020 ishte rindërtimi prej pasojave të tërmetit të 26 nëntorit. Kështu u shpreh për ATSH-në kryetari...

“2020 vit sfidues”/ Kryebashkiaku Bushi për ATSH-në: Përveç rindërtimit, projekte madhore...

TIRANË, 2 janar/ATSH/ Viti 2020 për qytetin e Krujës ishte një vit sfidues për shkak të dëmeve nga tërmeti i 26 nëntorit 2019, por...

Krujë/ Përfundon restaurimi i Urës së Abdyl Agës

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Tiranë ka përfunduar ditët e fundit projektin e restaurimit dhe mirëmbajtjes së  “Urës së Abdyl Agës” në...

Përfundon ujësjellësi i ri në Krujë, furnizim pa ndërprerje për 17...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/ Në Krujë ka përfunduar vepra e ujësjellësit që brenda pak ditësh do të furnizojë 24 orë pa ndërprerje, 17.500 banorë të...

Programi “BE për shkollat”/ Nis puna për rindërtimin e dy shkollave...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ “Korab Muça” në Krujë dhe “Hysen Çela” në Durrës janë dy nga shkollat e para ku kanë filluar punimet e rindërtimit. 56...

Në kantierin e rindërtimit në Fushë-Krujë, nis ndërtimi i 15 pallateve...

TIRANË, 12 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u ndal sot në Fushë-Krujë, në kantierin e lagjes së re, ku ka nisur puna për ndërtimin e...

Rindërtimi në Krujë/ Së shpejti gati 15 shkolla e kopshte me...

TIRANË, 12 nëntor/ATSH/ Rilindja e shkollave dhe kopshteve të 26 nëntorit tragjik në zonën e Krujës vazhdon. Kryeministri Edi Rama vizitoi sot kantieret e ndërtimit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA