Ballina Etiketimet Kosovare

Etiketim: kosovare

Asnjë provë kundër UÇK-së/ Hetim prej dy dekadash nga drejtësia ndërkombëtare...

TIRANË, 25 qershor/ATSH/Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur sot në Kuvend tha se akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit për krime lufte janë shprehi...

Turistë kosovarë e të huaj në majën e Gjallicës ku bukuritë...

TIRANË, 1 prill/ATSH-Klotilda Saraçini/- Maja e Gjallicës, 2489 m mbi nivelin e detit, e kthyer tashmë në një destinacion turistik zgjoi kureshtjen e 75...

Rama takim me liderët e Kosovës

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme një darkë me drejtuesit e lartë të shtetit të Kosovës. Lajmi është bërë i...

FOTO – 100 Valbona mahniten nga bukuria e luginës së Valbonës

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/- 100 vajza nga Kosova që mbajnë emrin Valbona vizituan ditët e fundit parkun Kombëtar të Valbonës në Tropojë. Gjatë vizitës së organizuar...

Trend pozitiv i turistëve kosovarë në Shqipëri

TIRANË, 29 gusht/ATSH-Maela Marini/ "Vitin e kaluar hynë në Shqipëri 1.7 milionë turistë kosovarë, ndërkohë që për këtë vit pritet të kemi të njëjtat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA