Ballina Etiketimet Korrik

Etiketim: korrik

COVID-19 – Japonia pasaportë vaksinale duke nisur nga korriku

TOKIO, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Japonia njoftoi sot se do të vendoste në dispozicion të udhëtarëve japonezë një pasaportë vaksinale duke nisur nga muaji...

COVID-19 – Greqia heq orën policore

ATHINË, 10 qershor /ATSH-ANA/ - Zëvendësministri grek i Mbrojtjes Civile dhe Menaxhimin e Krizave, Nikos Hardalias, njoftoi në një konferencë shtypi mbi heqjen e...

Më 30 korrik votojmë hapjen e listave dhe koalicionet

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ “Më 30 korrik ne do të votojmë atë që kemi rënë dakord. Listat do të hapen dhe koalicionet do të ndërtohen...

ITALI – Conte: BE të vendosë këtë muaj për Fondin e...

ROMË, 15 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte i bëri thirrje Bashkimit Europian që të vendosë sa më shpejt mbi Planin e Rimëkëmbjes,...

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”: 15 fluturime të konfirmuara për ditën e...

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ Tirana International Airport njofton se deri tani janë 15 fluturime të konfirmuara për ditën e shtunë. Sipas TIA-s, janë konfirmuar fluturimet...

SOFT NEWS – Shtyhet rihapja e… Machu Picchut

MACHU PICCHU, 22 qershor /ATSH-ANSA/ - Qyteza inkase e Machu Picchut, vendi kryesor turistik i Perusë, nuk do të rihapet më 1 korrik siç...

METEO – Korriku 2019, muaji më i nxehtë në historinë e...

UASHINGTON, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Muaji korrik 2019 ka qenë muaji më i nxehtë në botë i regjistruar ndonjëherë, njoftoi sot Agjencia Atmosferike Amerikane...

Muaji korrik ofron një spektakël qiellor me dy eklipse

TIRANË, 12 korrik /ATSH/ - Për muajin korrik, janë të paktën dy takimet që duhen shënuar në axhendë, nëse jeni të apasionuar pas fenomeneve...

Testimi i mësuesve, kategoritë që përfitojnë rritje rroge

TIRANË, 16 prill/ATSH/-Rreth 2994 mësues, të cilët do të marrin pjesë në testimin që është parashikuar të bëhet në datën 21 prill, do të përftojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA