Ballina Etiketimet Koronavirus

Etiketim: koronavirus

FOKUS – E dini si u eliminua Covid-19 në Zelandën e...

UELLINGTON, 24 korrik /ATSH-ANSA/ - Sekretet e suksesit unik të Zelandës së Re në eliminimin e plotë të koronavirusit shpjegohen nga studiuesit universitarë, të...

BRAZIL – Regjistrohen 1 109 viktima të reja nga COVID-19

ANKARA, 28 qershor /ATSH-AA/ - Brazili raportoi 1 109 vitkima të reja nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Numri i përgjithshëm i viktimave në...

FOKUS – Mbi 10 milionë raste me COVID-19 në botë

BERLIN, 28 qershor /ATSH-DPA/ - Numri i rasteve me koronavirus në të gjithë botën u rrit në 10 milionë, sipas një raporti nga universiteti Johns Hopkins. Shtetet...

BRUKSEL – Konferenca e donatorëve për koronavirusin mbledh 6,89 miliardë dollarë

BRUKSEL, 27 qershor /ATSH-DPA/- Një konferencë e donatorëve për koronavirusin, e organizuar nga Bashkimi Europian mori premtime për ndihmë financiare me vlerë totale 6,89...

TURKMENISTAN – Raportohet fshehje e përhapjes së koronavirusit

ASHGABAT, 27 qershor /ATSH-DPA/ – Republika e Turkmenistanit vazhdon të fshehë shtrirjen e përhapjes së koronavirusit në vend, sipas aktivistëve dhe diplomatëve për të...

REPUBLIKA ÇEKE – Regjistrohet numri më i lartë i rasteve me...

VARSHAVË, 27 qershor /ATSH-DPA/ - Republika Çeke regjistroi 168 raste të reja me COVID-19, rritja më e lartë ditore që nga 11 prill, sipas...

INDI – Zgjatet ndalimi i fluturimeve ndërkombëtare

NJU DELHI, 26 qershor /ATSH-DPA/ – Fluturimet tregtare ndërkombëtare drejt dhe nga India do të qëndrojnë të pezulluara deri më 15 korrik, njoftuan autoritetet...

“Nike” raporton humbje të mëdha nga COVID-19

NJU JORK, 26 qershor /ATSH-DPA/ - Mbyllja e dyqaneve për shkak të pandemisë së koronavirusit ka shkaktuar humbje të mëdha për prodhuesin e veshjeve...

MJEKËSI – Mushkonjat nuk e transmetojnë koronavirusin

ROMË, 26 qershor /ATSH-ANSA/ - As mushkonja ''tigër'' dhe as mushkonja e zakonshme nuk janë në gjendje të transmetojnë COVID-19, sipas rezultateve paraprake të...

MV – Regjstrohen 136 raste të reja me COVID-19

SHKUP, 24 qershor /ATSH-AA/ - Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë tetë persona,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA