Ballina Etiketimet Koreja e Veriut

Etiketim: Koreja e Veriut

SHBA – Biden: Përgjigje ndaj Koresë së Veriut, nëse ka përshkallëzim...

UASHINGTON, 25 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan Joe Biden premtoi sot "një përgjigje" në rast të përshkallëzimit të situatës me Korenë e Veriut, që...

SHBA – Ekspertët: Koreja e Veriut po rinis nxjerrjen e plutoniumit...

SEUL, 4 mars /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut mund të jetë duke bërë përgatitjet për të rimarrë plutonium për armët bërthamore në kompleksin e...

GJENEVË – OKB paralajmëron për krizë ushqimore në Korenë e Veriut

GJENEVË, 9 qershor /ATSH-DPA/ - Një numër në rritje i koreano-veriorëve po vuajnë nga mungesa e ushqimit për shkak të mbylljes së kufirit me...

KOREJA E VERIUT – Kim Jong Un në gjendje kritike shëndetësore

SEUL, 21 prill /ATSH-DPA/ - Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un raportohet të jetë në gjendje kritike pas një ndërhyrjeje mjekësore, sipas...

SEUL – COVID-19 shkak për kaos në Korenë e Veriut

SEUL, 21 shkurt /ATSH-AFP/ - Izolimi që Koreja e Veriut ka ndërmarrë përballë epidemisë së pneumonisë virale, që ka shkaktuar qindra vdekje në Kinë,...

KORE E VERIUT – Ri Son Gwon ministri i ri i...

SEUL, 24 janar /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut konfirmoi Ri Son Gwon si ministrin e saj të ri të Jashtëm, njoftoi sot agjencia shtetërore...

KOREJA E JUGUT – Moon Jae-in: SHBA dhe Koreja e Veriut...

SEUL, 14 janar /ATSH-AFP/- Uashingtoni dhe Pheniani nuk kanë kohë për të humbur, nëse duan të arrijnë një marrëveshje për programin bërthamor koreano-verior, paralajmëroi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA