Ballina Etiketimet Konference

Etiketim: konference

Më 1 janar 2023 zero pritje në kufij, nisma “Ballkani i...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama pas nënshkrimit të marrëveshjeve me Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut tha se ky është shpirti i kësaj nisme,...

Veliaj konferencë me Dua Lipën: Mirënjohës për këdo na mbështeti pas...

TIRANË 23 korrik /ATSH-I.Vata/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka falënderuar sot gjatë konferencës për shtyp këngëtaren Dua Lipa dhe babain e...

“Gati për Shqipërinë”, Muzhaqi: 701 aplikime nga fusha të ndryshme

TIRANË, 22 korrik/ATSH/ Zëvendësministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Bora Muzhaqi, njëkohësisht koordinatore e nismës "Gati për Shqipërinë", informoi sot lidhur me ecurinë e...

Kushi: Mësim plotësues dy javë para datës zyrtare të fillimit të...

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Arritjet, prioritetet dhe sfidat në politikat arsimore në lidhje me zotërimin e kompetencave të të nxënit dhe me zhvillimin profesional të...

“Sistemi i drejtësisë penale tërësisht i ndryshuar”/ Gjonaj: Garantohen parimet dhe...

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj deklaroi sot se "tashmë kemi një sistem të drejtësisë penale tërësisht të ndryshuar, në të cilën...

Kraja: Lufta kundër korrupsionit dhe pastrimit të parave, prioritetet e SPAK

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Kryetari i Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK), Arben Kraja, deklaroi sot se goditja e zyrtarëve të...

Çela: Lufta ndaj pastrimit të produkteve të veprës penale dhe krimit...

TIRANË, 7 korrik/ATSH/ Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela tha sot se "lufta ndaj pastrimit të produkteve të veprës penale dhe krimit financiar kanë qenë...

“Sistemi i drejtësisë funksional, por jo në majë të performancës”/ Kim:...

TIRANË, 7 korrik/ATSH-Maela Marini/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim nënvizoi sot rëndësinë e luftës kundër korrupsionit, ndërsa theksoi se urdhri ekzekutiv i Presidentit Joe...

Forumi i Prespës për Dialog, Xhaçka: Gjatë mandatit tonë në Këshillin...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në Konferencën e parë Ndërkombëtare organizuar në kuadër të Forumit...

“Dramaturgu-poet Etëhem Haxhiademi në fokusin e trajtimeve letrare dhe gjuhësore”/ Konferencë...

TIRANË, 26 qershor/ATSH/ Konferenca shkencore me temë “Dramaturgu-poet Etëhem Haxhiademi në fokusin e trajtimeve letrare dhe gjuhësore” është mbajtur paralelisht në dy mjedise në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA