Ballina Etiketimet Koncert

Etiketim: koncert

“Different Trains 2020”, artistët e mirënjohur shqiptarë në Europë çelin siparin...

TIRANË, 3 tetor/ATSH/ Artistët e mirënjohur shqiptarë që jetojnë në vende të ndryshme të Europës çelën mbrëmjen e djeshme festivalin “Different Trains 2020” me...

“E ardhmja është në origjinë”, biseda dhe koncert në Muzeun Arkeologjik...

TIRANË, 1 tetor/ATSH/ Dy arkeologë dhe dy instrumentistë ishin protagonistët e aktivitetit me titull “E ardhmja është në origjinë”, që u organizua në mjediset e...

GJERMANI – Një koncert eksperimental mbi Covid-19 tërheq një turmë më...

LAJPCIG, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Studiuesit shpresuan të mblidhnin të dhëna se si koronavirusi përhapet në koncerte, duke organizuar një të tillë të pazakontë...

Rikthehet “Cloud Fest”, nga ahengu tirons tek muzika e lehtë dhe...

TIRANË, 20 korrik/ATSH/ Nëse mendon se vetëm në bregdet bëhet nami gjatë verës e ke gabim, sepse aktivitet në Tiranë nuk kanë të mbaruar....

BRUKSEL – Yjet bashkohen për mbledhje fondesh për vaksinën antiCOVID-19

BRUKSEL, 22 qershor /ATSH-ANSA/ - Fushata për vaksinën antikoronavirus, e nisur nga Komisioni i BE-së më 28 maj, do të përfundojë me një mbledhje...

FOTO/ Ansambli “Siglo XX” i Florian Vlashit, koncert për sakrificën e...

TIRANË, 8 qershor/ATSH/ Ansambli instrumental “Siglo XX”, i drejtuar nga violinisti shqiptar Florian Vlashi ia ka kushtuar koncertin e fundit, personelit mjekësor dhe sakrificës...

Ylli ruso-gjerman i pianos maratonë 20-orëshe muzikore antiCOVID-19

BERLIN, 31 maj /ATSH-DPA/ - Pianisti me famë botërore, ruso-gjermani Igor Levit planifikon të luajë një muzikë të vetme që zgjat 20 orë për...

Bashkia e Vlorës koncert për festën e Pashkës/ Leli: Arti dhe...

TIRANË, 19 prill/ATSH/ Bashkia e Vlorës organizoi mbrëmjen e djeshme një koncert në sheshin para teatrit “Petro Marko” Vlorë, si një urim për festën...

Vishu, bëhu gati e dil në ballkon shijo koncertin! Nisma më...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ Bashkia e Tiranës vjen me një tjetër nismë interesante në këtë kohë të vështirë pandemie, për t'ua lehtësuar sa më shumë...

REUTERS: Këngë e valle mbi tarracat e Durrësit për të ngritur...

TIRANË, 9 prill /ATSH/- Ndërsa këngët po bëhen gjithnjë e më të shpeshta nëpër ndërtesat dhe apartamentet në Shqipëri, njerëzit mbushin ballkonet prej hekuri...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA