Ballina Etiketimet KLP

Etiketim: KLP

KLP emëron përkohësisht 4 drejtues të prokurorive në rrethe

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar këtë të martë emërimin e përkohshëm të krerëve të prokurorive në Gjirokastër, Korçë, Shkodër...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë përshëndet zgjedhjen e dy anëtarëve të...

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Në Mbledhjen e Përgjithshme të Prokurorëve e thirrur nga Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela, 257 prokurorë kanë votuar për dy prokurorë...

Zgjidhen dy prokurorë të rinj në KLP/ Çela: Të sigurojmë që...

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Në mbledhjen e Përgjithshme e Prokurorëve që u zhvillua sot për zgjedhjen e anëtarëve prokurorë në Këshillin e Lartë të Prokurorisë...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miraton 7 drejtues të përkohshëm në...

TIRANË, 27 janar /ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen plenare të radhës përmes platformës online, në prani të gjithë anëtarëve si dhe...

Plotësimi i vakancave për drejtues në 10 Prokurori/ Kandidatura vetëm në...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen plenare të radhës ku miratoi disa vendime të rëndësishme. Në mbledhjen e sotme KLP...

KLP miraton listën e kandidatëve për Drejtues Prokurorie që plotësojnë kushtet...

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen plenare të radhës, ku vendosi me 8 vota pro dhe 1 kundër miratimin e...

KLP cakton drejtuesin e përkohshëm të Prokurorisë pranë Gjykatës së Apelit,...

TIRANË, 27 tetor/ATSH/ Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen e radhës ku miratoi projektvendimet për caktimin e përkohshëm në detyrë të disa...

Kuvendi revokon vendimin për shpalljen e vakancave në KLGJ dhe KLP

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ Kuvendi ka vendosur revokimin e vendimit për shpalljen e vakancave në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të...

Procedimi disiplinor i magjistratëve/ Ibrahimi: Qasje e unifikuar në institucionet e...

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Programi i Bashkimit Europian për asistencën në zbatimin dhe konsolidimin e reformës në drejtësi në Shqipëri, EURALIUS në bashkëpunim me Këshillin...

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese/ Kim: KLP përgjigje të drejtë mbi sigurinë...

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, e ka cilësuar vendimin e Këshilli të Lartë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA