Ballina Etiketimet Klosi

Etiketim: Klosi

Administrimi i pyjeve nga bashkitë/ Klosi: Pasuri kombëtare me fuqi të...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, u shpreh sot se “ndryshimet ligjore në sektorin e pyjeve, synojnë të forcojnë...

Në Parkun Kombëtar Divjakë-Karavasta, shtohen sipërfaqet e gjelbëruara me fidanishte të...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Tashmë është kthyer në traditë shtimi i sipërfaqeve të pyllëzuara me pemë të reja në zonat e mbrojtura kombëtare të...

Censi i shpendëve për të 6-in vit/ Klosi: Penalitete të forta...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Për të 6-in vit rresht Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura, në bashkëpunim të ngushtë me ekspertë, organizata jofitimprurëse mjedisore dhe...

Fushë kompostimi në Cërrik/ Klosi: Mbetjet që do të trajtohen në...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Landfilli i ri për mbetjet organike në bashkinë Cërrik është drejt përfundimit. Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, përfaqësuesja e Ambasadës gjermane, Judith...

Klosi: Situata e përmbytjeve në vend, emergjencë për menaxhimin e mbetjeve...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi dhe ambasadori gjerman, Peter Zingraf zhvilluan sot online takimin e donatorëve në sektorin e...

Moti i keq/ Punonjësit e AdZM-ve, në terren për çdo evakuim...

TIRANË, 8 janar /ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi bëri të ditur se, në kushtet e vështira që ka krijuar moti me...

Rreth 50 kilometra dedikuar ecjes në Parkun e Llogorasë/ Shtegu i...

TIRANË, 7 janar/ATSH/ Ecja në natyrë është aktiviteti kryesor në Parkun Kombëtar Llogora, ku janë markuar 9 shtigje, rreth 50 kilometër gjithsej, të aksesueshme...

Klosi: Dëmtimi i faunës në zonat e mbrojtura, vepër penale

TIRANË, 6 janar /ATSH/ Një akt i dënueshëm, i papranueshëm, që pret përgjigjen sa më shpejt të ligjit ndaj autorëve apo autorit. Kështu u shpreh...

Prezantohet studimi i zonave detare/ Klosi: Informacion i munguar për lundruesit...

TIRANË, 6 janar/ATSH/ Një studim mbi zonat detare, ku përcaktohen rregullat e zhvillimit të aktiviteteve në të, ju prezantua grupeve të interesit. Ministri i Turizmit...

“Mbi 2 milionë e gjysmë turistë në janar-tetor”/ Klosi: Sezoni veror...

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH/ Në Shqipëri erdhën më shumë se 2 milionë e gjysmë turistë në periudhën janar-tetor të këtij viti, që është rreth 50%...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA