Ballina Etiketimet Kinema

Etiketim: kinema

Rikthehen kinematë në të gjithë vendin/ Shfuqizohet kufizimi

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Kinematë në të gjithë vendin do të lejohen të rinisin aktivitetin duke nisur nga data 16 tetor. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

LOS ANXHELES – Fituesit kryesorë të Emmy Awards

LOS ANXHELES, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Seriali "Watchmen" dhe superheronjtë e tij të dhunshëm që ndeshen me trashëgiminë raciste të SHBA-së shkaktuan një sensacion...

KINEMA – ”The Rock” dhe familja e tij të testuar pozitiv...

LOS ANXHELES, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Aktori hollivudian Dwayne "The Rock" Johnson njoftoi se ai dhe familja e tij ishin testuar pozitivi me COVID-19,...

KINEMA – Vdes aktori kryesor i “Black Panther”, Chadwick Boseman

UASHINGTON, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Amerikani, Chadwick Boseman, aktori kryesor i filmit superhero "Black Panther" dalë në 2018 dhe që shënoi një sukses planetar...

Crowe ndihmë për rindërtimin e restorantit simbol të Bejrutit

BEJRUT, 15 gusht /ATSH-AA/ - Aktori australian, fitues i çmimit Oscar, Russel Crowe dhuroi para për shpëtimin e restorantit "Le Chef" në Bejrut, një...

KINEMA – “Watchmen” kryeson me 26 nominime në Emmy Awards

LOS ANXHELES, 29 korrik /ATSH-AFP/ - Seriali "Watchmen" i stacionit HBO, i cili eksploron të kaluarën raciste të SHBA-së dhe brutalitetin e policisë, dominoi...

LONDËR – Rihapen kinematë dhe muzetë

LONDËR, 23 qershor /ATSH-AFP/ - Anglia parashikon rihapjen e kinemave, muzeve dhe galerive duke nisur nga 4 korriku, një etapë e re e procesit...

FRANCË – Qeveria njofton rihapjen e kinemave dhe stadiumeve

PARIS, 20 qershor /ATSH-AFP/ - Kinematë dhe kazinotë në Francë do të rihapen të hënën, njoftoi qeveria duke shtuar se stadiumet do të presin...

LISBONË – Portugalia rihap mjediset e performancës dhe spektaklit

LISBONË, 1 qershor /ATSH-AFP/- Pothuajse dy muaj e gjysmë pas mbylljes së tyre për shkak të pandemisë së COVID-19, Portugalia ka nisur sot rihapjen...

KINEMA – Netflix blen kinemanë kult të Hollywoodit “Egyptian Theatre”

LOS ANXHELES, 30 maj /ATSH-AFP/ - Gjiganti Netflix, arriti pas më shumë se një viti, të blinte "Egyptian Theatre" në "Hollywood Boulevard", në Los...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA