Ballina Etiketimet Kie

Etiketim: kie

FRANCË –  KiE: Të mbrohet privatësia e përdoruesve në aplikacionet për pandeminë

PARIS, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Këshilli i Europës i bëri thirrje sot qeverive europiane që të mbrojnë të dhënat personale gjatë përdorimit të aplikacioneve...

STRASBURG – KiE i kërkon Bjellorusisë fillimin e një dialogu kombëtar

STRASBURG, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Bjellorusia duhet në mënyrë urgjente të fillojë një dialog kombëtar duke përfshirë shoqërinë civile për të dalë paqësisht nga...

STRASBURG – KiE: Duhen më shumë përpjekje kundër urrejtjes në internet

STRASBURG, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Këshilli i Europës u kërkoi sot 47 shteteve anëtare të bëjnë më shumë për të luftuar kundër urrejtjes në...

ATHINË – KiE: Greqia duhet të përmirësojë pritjen e migrantëve

ATHINË, 11 qershor /ATSH-AFP/- Greqia duhet të marrë masa urgjente dhe të miratojë politika afatgjata për të përmirësuar pranimin dhe integrimin e migrantëve, bëri...

STRASBURG – KiE: Austria po përballet me një rritje të ksenofobisë

STRASBURG, 2 qershor /ATSH-AFP/ - Austria po përballet me një rritje të gjuhës ksenofobe, veçanërisht kundër myslimanëve dhe refugjatëve, theksoi sot Këshilli i Europës...

Raporti kundër Racizmit dhe Intolerancës/ ECRI vlerëson përparimin e rëndësishëm të...

TIRANË, 2 qershor /ATSH/ Në raportin e tij të gjashtë të vlerësimit për Shqipërinë, Komisioni Europian kundër Racizmit dhe Intolerancës (ECRI) e mirëpret përparimin...

BRUKSEL – KiE dhe OKB, thirrje vendeve europiane të angazhojnë mjekët-refugjatë

BRUKSEL, 15 prill /ATSH-MIA/- Kombet e Bashkuara dhe Këshilli i Europës u bënë thirrje vendeve europiane që t’i shfrytëzojnë refugjatët të cilët janë profesionistë...

STRASBURG – KiE mirëpret vendimin për fillimin e negociatave BE-Shqipëri

STRASBURG, 26 mars /ATSH/ - Bashkëraportuesit e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës (PACE) për Shqipërinë, Joe O'Reilly dhe Petter Eide dhe bashkëraportuesja për ...

FRANCË – KiE thirrje për veprim urgjent në kufirin greko-turk

STRASBURG, 2 mars /ATSH-AFP/- Këshilli i Europës bëri thirrje sot për një veprim urgjent përballë krizës njerëzore të paparë të përfaqësuar nga mijëra migrantë,...

STRASBURG – KiE i alarmuar nga rritja e racizmit dhe dhunës

STRASBURG, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ultranacionalizmi, antisemitizmi, urrejtja ndaj myslimanëve, përdorimi i shtrembëruar i mediave sociale dhe inteligjencës artificiale. ''Të gjitha këto fenomene në rritje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA