Ballina Etiketimet Kesh

Etiketim: kesh

Furnizimi me energji/ Remont në agregatet e HEC-it të Vaut të...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Koorporata Elektroenergjitike Shqiptare vijon masat për garantimin e furnizimit me energji në prag të dimrit. Bëhet fjalë për investime dhe ndërhyrje...

KESH dhe KEK të gatshëm për të thelluar bashkëpunimin në sektorin...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Administratori i Korporatës Elektroenergjetike Shqiptare, Benet Beci priti në një takim, në Tiranë kryeshefin ekzekutiv të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK),...

FOTO/ Për herë të parë që nga vënia në funksion e...

TIRANË, 20 gusht/ATSH/ Hidrocentrali i Vaut të Dejës një prej veprave më të rëndësishme të sistemit energjitik shqiptar po i nënshtrohet një rikonstruksioni të...

FOTO/ HEC-et vepra strategjike energjetike me vlera mjedisore

TIRANË, 5 qershor /ATSH/ Në Ditën Botërore të Mjedisit, Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) sjell në vëmendje se pasuritë natyrore të Shqipërisë janë të shumta...

FOTO/ Vijon rehabilitimi i portave të shkarkimit në HEC-in e Fierzës

TIRANË, 12 maj /ATSH/ Në Hidrocentralin e Fierzës, vijon pa ndërprerje puna për rehabilitimin e portave të shkarkimit, duke përmbushur një nga objektivat kryesorë...

BERZH disburson edhe 50 milionë euro të tjera për sektorin energjitik...

TIRANË, 14 prill /ATSH/ BERZH disbursoi sot 50 milionë euro të tjera nga huaja e saj me garanci sovrane për KESH, duke e çuar...

FOTO-Masat ndaj COVID-19/ KESH: Energji pa ndërprerje për qytetarët, punonjësit...

TIRANË,  5 prill /ATSH/- Korporata Elektroenergjitike Shqipëtare,(KESH) si e vetmja kompani publike për prodhimin e energjisë elektrike në vend, pas situatës së krijuar si...

Përfundon rehabilitimi i portës nr. 4 në hidrocentralin e Komanit

TIRANË 12 shkurt/ATSH/ Korporata Elektroenergjetike Shqipatre informoi se ka përfunduar rehabilitimi i portës nr. 4 në hidrocentralin e Komanit. “Iinxhinierët e njësisë, së bashku me...

Diversifikimi i burimeve të energjisë, KESH leksion me studentët e Inxhinierisë...

TIRANË, 16 janar/ATSH/ Studentë të Fakultetit të Inxhinierisë Mekanike u njohën sot me  strategjinë e Korporatës së Energjisë Elektrike (KESH) për diversifikimin e burimeve...

Dhurata dhe festë për fëmijët e familjeve të Durrësit, të prekur...

TIRANË, 24 dhjetor/ATSH/- Korporata Energjetike Shqiptare shpërndau dhurata për fëmijët e Durrësit, familjet e të cilëve u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit. "Me energjinë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA