Ballina Etiketimet Kavaje

Etiketim: kavaje

Nis nga Kavaja turi për rivendosjen nën kontroll të mbetjeve në...

TIRANË, 24 shtator/ATSH/ Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro ka nisur sot nga Kavaja turin për rivendosjen nën kontroll të mbetjeve dhe mjedisit,...

Shkolla e kopshti “Fiqiri Kurti” në Kavajë, hapësira plot dritë e...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ 400 nxënës të Kavajës e nisin vitin e ri shkollor në një shkollë të rikonstruktuar, pas dëmtimeve që pësoi nga tërmeti...

Rindërtohet shkolla “Mehmet Babamusta” në Kavajë, shëmbëlltyrë e ambicies për arsimin

TIRANË, 21 shtator/ATSH/ Shkolla “Mehmet Babamusta” në Kavajë ka rilindur pas tërmetit si shëmbëlltyrë e ambicies së qeverisë për arsimin. Kryeministri Edi Rama ndau sot...

Investimet në turizëm/ Resorti “Aria Karpen” sjell në tregun shqiptar një...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Investimet në turizëm po bëjnë që Shqipëria të jetë konkurrente e fortë në rajon. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ishte...

Klosi në Kavajë: Aplikimet për stacionet e plazhit rihapen të hënën,...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi zhvilloi një bisedë me operatorët turistikë, hotelierët dhe aplikuesit për stacione plazhi në Kavajë. Në...

Gjonaj në burgun e të miturve në Kavajë: Objektiv, sistemi miqësor...

TIRANË, 29 qershor /ATSH – I. Vata/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj inspektoi sot burgun e të miturve në Kavajë. Lajmi bëhet i ditur nga...

“Pusho shqip”/ Një tjetër strukturë hotelerie hap dyert për turistët në...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/ Nën sloganin "Pusho shqip", ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi promovoi sot një tjetër strukturë hotelerie që hapi dyert për...

Duma: Shqiptarët kanë votuar PD dhe ndryshimin

TIRANË, 26 prill/ATSH/ Kandidatja e Partisë Demokratike për qarkun e Tiranës, Grida Duma, tha sot se "shqiptarët kudo kanë votuar Partinë Demokratike, Aleancën për...

Shqiptarët të dielën të varrosin fantazmat në librat e historisë/Basha vajti...

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “përgjegjësia ime është që ti them popull shqiptar që ditën e dielë varrosini këto fantazma...

Plagosën sekretarin e PD-së në Kavajë/ Arrestohen tre autorët

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Policia e Tiranës ka arrestuar tre autorët e plagosjes së sekretarit të degës së PD-së në Kavajë, Bledi Okshtuni. Në njoftimin për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA