Ballina Etiketimet Kavaje

Etiketim: kavaje

Ngrihet Taskforca antiCOVID në Kavajë, në fokus lokalet e natës, pishinat...

TIRANË, 17 korrik/ATSH- A. Fortuzi/- Bashkia e Kavajës ka ngritur këtë të premte Taskforcën antiCOVID, ndërsa ka ndarë dhe detyrat e pjesëmarrësve në këtë...

Ambasadori gjerman në burgun e të miturve në Kavajë/ Kompjutera për...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf vizitoi sot burgun e të miturve në Kavajë. Ai dorëzoi atje si pjesë e ndihmës...

Kantieri i rindërtimit në Kavajë, akomodim i 300 familjeve dhe ndërtim...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka inspektuar ditën e sotme në Kavajë kantierin, ku do të akomodohen 300 familje dhe do të ngrihen...

Shkolla “26 marsi” një nga 9 kantieret e rindërtimit në Kavajë/...

TIRANË, 2 korrik/ATSH/  Rreth 627 nxënës të shkollës "26 marsi" në Kavajë do të kenë ambiente dhe kushte moderne pas rikonstruksionit të saj. Kryeministri Edi...

Rehabilitim sistemit kullues e vaditës në disa njësi të Kavajës/ Hysa...

TIRANË, 16 qershor/ATSH/ Bashkia e Kavajës vijon punën për pastrimin dhe rehabilitimin e kanaleve vaditëse dhe kulluese. Aktualisht që nga janari janë pastruar 16 956...

Kavajë/ Transformim i fasadave të pallateve dhe hapësira publike për qytetarët

TIRANË, 14 qershor /ATSH/ -Bashkia e Kavajës ka nisur projektin për transformimin e fasadave të pallateve në Kavajë. Kryetari i Bashkisë së Kavajës, Redjan Krali...

Ujësjellësi i ri i Kavajës/ Krali: Në maj të 2021 mbi...

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Rreth 42 698 banorë të Kavajës në majin e vitit 2021 do të mund të furnizohen pa ndërprerje me ujë të...

Kavajë/ Nga mirëmbajtja e rrugëve, tek sistemimi i ndriçimit, bashkia në...

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Shërbimi ndaj komunitetit është në vëmendjen kryesore të bashkive në të gjithë vendin. Edhe në bashkinë e Kavajës punonjësit e Drejtorisë së...

Rindërtimi pas tërmetit/ Shembet shkolla “26 Marsi” në Kavajë, Krali: Godina...

TIRANË, 5 maj/ATSH-A. Fortuzi/ Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në kuadër të procesit të rindërtimit, ka shembur dhe shkollën “26 Marsi” në Kavajë,...

Kavajë/ Pastrohet kanali vaditës në Luz të Vogël, rëndësi jetike për...

TIRANË, 3 maj/ATSH/ I mbuluar nga ferrat e dendura dhe mbeturinat kanali vaditës në njësinë administrative Luz i Vogël është rehabilituar. Punonjësit e Drejtorisë së...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA