Ballina Etiketimet Karaburun

Etiketim: Karaburun

FOTO/ Shpella e “shkruar” në Karaburun, destinacion turistik për turistët vendas...

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Shpella e "shkruar" në Karaburun, e cila mund të vizitohet vetëm nëpërmjet rrugës me mjet lundrues, është kthyer në një destinacion...

Foto/ Anijet turistike nisin udhëtimet drejt Sazanit dhe Karaburunit, mbi 600...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Sazan-Karaburuni, i vetmi park detar kombëtar i Shqipërisë, që ndodhet në Vlorë, me një shtrirje detare rreth 1,9 km vitet e...

FOTO/ Parku detar kombëtar Sazan-Karaburun, perla e Shqipërisë turistike

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Karaburun-Sazani, i vetmi park detar kombëtar i Shqipërisë, që ndodhet në qarkun e Vlorës, ofron atraksione të shumta natyrore, kulturore, historike...

FOTO/ Shpella e Haxhi Aliut, mrekullia turistike dhe mistike në gadishullin...

TIRANË, 8 mars /ATSH/ Gadishulli i Karaburunit është kthyer gjatë viteve të fundit një ndër atraksionet turistike më të frekuentuara nga turistët e huaj...

Turistët vendas e të huaj me anije drejt Sazanit dhe Karaburunit,...

  TIRANË, 16 shkurt /ATSH/ Sazani dhe Karaburuni ishte sot destinacioni i turistëve vendas e të huaj, të cilët shijuan, në këtë ditë me diell...

Mbi 2 mijë turistë vendas e të huaj frekuentuan Sazanin dhe...

TIRANË, 29 shtator/ATSH/- Anijet turistike vazhdojnë udhëtimet nga porti i Vlorës drejt Karaburunit dhe Sazanit edhe gjatë muajit shtator. Porti i Vlorës bën të ditur...

Vlorë, 37 mijë turistë vendas e të huaj vizituan Sazanin dhe...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/- Sazani dhe Karaburuni ishte destinacioni i 37 mijë turistëve vendas e të huaj nga muaji maj deri në fund të gushtit,...

FOTO/ Të rinjtë e Smile Albania, aksion pastrimi në plazhet e...

TIRANË, 8 shtator /ATSH/-  Të rinjtë e Smile Albania si dhe stafi i Administratës Rajonale të Zonave të Mbrojtura në Vlorë kanë bërë të mundur...

Delfinët spektakël të pazakontë në brigjet e Karaburunit

TIRANË, 1 gusht/ATSH/- Delfinët kanë dhuruar spektakël për turistët në Karaburun, pranë shpellës së "Haxhi Alisë". Delfinët duket se kanë mirëpritur praninë e pushuesve si...

Sazani dhe Karaburuni, tërhoqën 4963 turistë vetëm në qershor

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Sazani dhe Karaburuni ishte destinacioni i 4963 turistëve vendas e të huaj gjatë muajit qershor të këtij viti, të cilët kanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA