Ballina Etiketimet Kancer

Etiketim: kancer

Lufta kundër kancerit/ Vokshi: Qytetarët të bëjnë të gjitha ekzaminimet për...

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ Në Ditën Botërore Kundër Tumoreve Partia Demokratike organizoi sot një marshim për ndërgjegjësimin qytetar në luftën kundër kancerit. PD iu bashkua...

Sot, Dita Botërore e Luftës Kundër Kancerit

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ Dita Botërore e Luftës Kundër Kancerit, 4 Shkurti, është e vetmja iniciativë, ku të gjithë mund të bashkohen në luftën...

ITALI – Nivelet më të larta të mbijetesës nga kanceri në...

BARI, 29 janar /ATSH-ANSA/ - Sipas një raporti të BE-së, Italia ka nivelet më të larta të mbijetesës nga kanceri, pesë vjet pas diagnozës...

Në nëntë muaj janë depistuar 45.313 gra mbi 35 vjeç

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Sot është 21 tetori, dita kombëtare e depistimit të kancerit të gjirit, që do të thotë se sot në gjithë vendin kush...

VIDEO/ Blogerja që fitoi betejën me kancerin, mesazh për të gjitha...

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Blogerja e njohur shqiptare, Estela Ujka e cila pak kohë më parë u ndesh me sëmundjen e rëndë të kancerit të...

SHËNDETËSI – Qepa dhe hudhra reduktojnë rrezikun nga kanceri i gjirit

PORTO RIKO, 29 shtator /ATSH-AA/ - Shkencëtarët kanë zbuluar se konsumi i përditshëm i hudhrës dhe qepës së gjallë, kryesisht tek gratë ka reduktuar...

LONDËR – E mbijetuara nga kanceri përshkon La Manche-in me not

LONDËR, 17 shtator /ATSH-AFP/- Një amerikane, që i mbijetoi kancerit të gjirit, është personi i parë që përshkon La Manche-in me not, katër herë...

Shtatori, muaji i ndërgjegjësimit për sëmundjet malinje të gjakut/ Ekspertët: Njohja...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Ekspertët e Institutit të Shëndetit Publik zhvilluan një diskutim në mjediset e Fakultetit të Mjekësisë për kancerin e gjakut, në kuadër...

STUDIM – Ngrënia e kërpudhave zvogëlon rrezikun nga kanceri i prostatës

TOKIO, 7 shtator /ATSH-AA/ - Sipas një studimi të zhvilluar në Japoni, është zbuluar se ngrënia e kërpudhës mund të ketë zvogëluar rrezikun nga...

MJEKËSI – Një kurë e re e trajtimit të kancerit të...

UASHINGTON, 2 qershor /ATSH-AFP/ - Një kurë e re mund të përmirësojë ndjeshëm probabilitetin e shpresës për mbijetesë të grave nën moshën 60 vjeç...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA