Ballina Etiketimet Kanalizime

Etiketim: kanalizime

FOTO/ Vlorë, furnizim cilësor me ujë për rreth 600 familje në...

TIRANË, 12 maj /ATSH/ Rreth 600 familje në lagjet "11 Janari" dhe "Kushtrimi" në qytetin e Vlorës përfitojnë nga investimi që siguron furnizim cilësor...

Bashkia e Tiranës ndërhyn në rrjetin e kanalizimeve në rrugën “Athanas...

TIRANË, 13 Janar/ATSH/ Punonjësit e bashkisë së Tiranës po ndërhyjnë për të rikonstruktuar rrjetin e kanalizimeve në rrugën "Athanas Tashko". Specialistët e Ujësjellës Kanalizimeve informojnë...

Kavajë/ Fund problematikave, 87 milionë lekë investim për rrjetin e kanalizimeve...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ Mungesa e kanalizimeve të ujërave të ndotura ka qenë prej vitesh, shkaku kryesor i problematikave të shumta në të gjitha njësitë...

Investimi 4.6 miliardë lekë/ Vlora me bregdet të pastër për sezonin...

TIRANË, 15 janar/ATSH/ Qyteti i Vlorës do të ketë një bregdet të pastër për sezonin turistik të këtij viti. Kjo, falë një investimi të...

Vlorë/ Vijon me ritme të larta zbatimi i reformës së ujit

TIRANË, 31 korrik/ATSH/- Zbatimi i reformës së ujit në qytetin bregdetar të Vlorës dhe njësitë administrative të tij po vijon me ritme të larta. Ndërmarrja...

Foto/ Zgjidhje problemit të kanalizimeve në rrugën “Shyqyri Ishmi”

TIRANË, 4 korrik/ATSH/- Në rrugën “Shyqyri Ishmi” iu dha zgjidhje në kohë rekord problemit të kanalizimeve. Punonjësit e Ujësjellës Kanalizimeve Tiranë nxorën nga përdorimi rrjetin...

Foto/ Ujësjellës Kanalizime në kryeqytet, riparime në zonën e ish-Kinostudios

TIRANË, 12 qershor/ATSH/ - Ujësjellës Kanalizime në kryeqytet ka ndërhyrë për riparimin e tubacioneve të amortizuara të rrjetit të shpërndarjes në rrugën “Aleksandër Moisiu”,...

Shkodër, rrjeti i ri kanalizimi në fshatin Gomsiqe

TIRANË, 23 mars/ATSH/- Fshati Gomsiqe në Njësinë Administrative Velipojë është kantieri i ndërtimit i radhës i bashkisë së Shkodrës. Me një fond 85 milionë lekë...

Vlorë/ Investime për shmangien e përmbytjeve

TIRANË, 25 shkurt/ATSH/ Në kuadër të përmirësimit të rrjetit të kanalizimeve, Ujësjellës Kanalizime Vlorë ka kryer një investim në stacionin e pompimit në lagjen...

Foto/ Nis ndërhyrja në sistemin e kanalizimeve në Ndroq

TIRANË, 14 Janar /ATSH/ - Nis ndërhyrja në sistemin e kanalizimeve në Njësinë Administrative Ndroq. Lajmin e ka dhënë deputetja dhe njëkohësisht kryetarja e Partisë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA