Ballina Etiketimet Kanada

Etiketim: kanada

Promovohen librat e dy shqiptareve në Ontario të Kanadasë

TIRANË, 23 maj/ATSH/ - Shoqata Shqiptaro-Kanadeze ka rezervuar gjithmonë hapësirë për të afruar shqiptarë të ndryshëm me histori dhe jetë të ndryshme. Këtë herë në...

Prestigjiozja kanadeze, “Troymedia”: Shqipëria, destinacioni turistik i përsosur

TIRANË, 11 maj/ATSH/- Prestigjiozja kanadeze "Troymedia" në një shkrim të publikuar së fundmi e ka renditur Shqipërinë ndër pesë destinacionet më të lira turistike...

OTAVA – Trudeau: Kanadezët nuk duhet të jetojnë me ndjesinë e...

OTAVA, 24 prill /ATSH-AFP/ - Kryeministri Justin Trudeau u kërkoi sot kanadezëve që të mos jetojnë me ndjesinë e frikës, një ditë pas sulmit...

KANADA – 10 të vdekur pas ngjarjes së rëndë në Toronto

OTAVA, 24 prill /ATSH-AFP/ - Drejtuesi i një furgoni, i cili mori përpara turmën, një ditë më parë në Toronto duke shkaktuar vdekjen e...

KANADA – Një kamion përplas dhjetëra këmbësorë

TORONTO, 23 prill /ATSH-AFP/ - Një kamion përplasi sot dhjetëra këmbësorë në qendër të Torontos dhe të paktën 10 persona janë plagosur, theksoi policia...

MONTREAL – Kanadaja e tronditur pas vdekjes së 14 hokeistëve në...

MONTREAL, 7 prill /ATSH-DPA/ - Të paktën 14 persona humbën jetën pasi një kamion u përplas me autobusin ku ndodheshin lojtarë të një ekipi...

Historia ime e refugjates: Arnisa Morina ndan historinë e jetës, kur...

TIRANË, 1 prill/ATSH/-Z.Tosku/- Historitë më frymëzuese në jetë vijnë nga radhët e sakrificave dhe mundit për t'ia dalë mbanë, kjo sidomos kur bëhet fjalë...

OTAVA – Kanadaja u shpall luftë pijeve energjike alkoolike

OTAWA, 20 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria e Kanadasë, disa ditë pas vdekjes së një adoleshenteje, pas rënies në koma etilike, kërkon të reduktojë ndjeshëm...

Shqipëri-Kanada, finalizohet draft marrëveshja për pensionet

TIRANË, 12 Mars /ATSH- I. Vata/ - Finalizohet draft marrëveshja për pensionet për shqiptarët në Kanada ndërsa pritet edhe firmosja nga palët. Lajmi u...

“Flitini fëmijëve gjuhën amëtare, të përcjellim identitetin shqiptar nëpër breza”

TIRANE, 11 Mars/ATSH/- Flitini fëmijëve gjuhën amëtare. Vetëm kështu do të mund ta përcjellim identitetin shqiptar nëpër breza”. Me këtë mesazh iu drejtua mësuesve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA