Ballina Etiketimet Kalim

Etiketim: kalim

Pika e Kalimit Kufitar Kapshticë mbetet e mbyllur deri në datën...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Autoritetet e Policisë greke, në vijim të masave të marra nga qeveria greke mbi përballimin e situatës së krijuar për shkak...

COVID-19/ Rregullat e përditësuara të kalimit në pikat kufitare me Malin...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Autoritetet e Policisë malazeze, në bazë të një njoftimi zyrtar që i kanë dërguar Pikës së Kalimit Kufitar Bozhaj/Hani i Hotit,...

MEPJ: Qeveria greke shtyn deri më 30 nëntor masat kufizuese me...

TIRANË, 11 nëntor/ATSH/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme bën me dije se duke marrë shkas nga të dhënat e fundit epidemiologjike, qeveria...

Procesi i kalimit të pronësisë/ Në qarkun e Gjirokastrës përfundon inventarizimi...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Problematikat e ngritura nga qytetarët e qarkut Gjirokastër lidhur me implementimin e ligjit “Për përfundimin e proceseve kalimtare të pronësisë" ishin...

Policia njoftoi qytetarët për oraret e kalimit në Greqi që më...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ Policia e Shtetit ka njoftuar qytetarët shqiptarë që në datën 6 gusht për oraret e lëvizjes në pikat e kalimit kufitar...

Rama: Autoritetet e Kosovës të lehtësojnë kalimin e shtetasve shqiptarë, siç...

TIRANË, 2 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "beson se autoritetet e Kosovës i kanë të gjitha mundësitë ta lehtësojnë procesin e...

Shtetasit shqiptarë që jetojnë në BE, të pamundur kalimin tranzit nëpërmjet...

TIRANË, 15 mars/ATSH/ -Shtetasit e Shqipërisë që jetojnë e punojnë në vendet e dhe dëshirojnë të shkojnë në Shqipëri me rrugë tokësore, e kanë...

KOMENT – Akihito lë fronin, hera e parë në 200 vjet

TOKIO, 30 prill /ATSH-AFP/ - Pas 30 vitesh e pesë muajsh, perandori japonez Akihito hoqi  dorë sot nga froni për t'i lënë vendin djalit...

SOFT NEWS – Një amerikan përshkon Antarktidën… i vetëm!

UASHINGTON, 3 janar /ATSH-AFP/ - Një shtetas amerikan përfundoi udhëtimin e parë në Antarktidë, i vetëm dhe pa ndihmë, pasi përshkroi rreth 1600 kilometra...

Portet e Italisë, Shqipërisë dhe Malit të Zi, me transport multimodal

TIRANË, 1 nëntor /ATSH-Gjergji Mima/ - Një projekt rreth 7 milionë euro do të bëjë të mundur vendosjen e një linje transporti multimodal mes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA