Ballina Etiketimet Kadastra

Etiketim: Kadastra

Durrës/ Pas ndërprerjes për shkak të tërmetit, rifillon procesi i legalizimit...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Agjencia Shtetërore e Kadastrës, Durrës ka rifilluar procesin e legalizimit dhe certifikimit të pallateve të braktisura nga ndërtuesit. Ky proces delikat ishte...

Regjistrimi i pronave në bregdetin e Jugut/ Kadastra: Prona do të...

TIRANË, 29 qershor /ATSH/ Prej gati një muaji Kadastra Shqiptare ka nisur procesin e regjistrimit fillestar të pronave në 8 zona kadastrale të Bregdetit:...

Mbaron kalvari 30-vjeçar i hipotekave, falë revolucionit të vërtetë digjital/ Rama:...

TIRANË, 14 maj/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “me anë të aplikimit të ri online do të lehtësohet i gjithë procesi, ky është...

Revolucion dixhital edhe në Hipotekë/ 52 shërbime online, eliminim radhëve, burokracive...

TIRANË, 22 janar/ATSH/- Pas 30 vitesh ka nisur edhe eliminimi i radhëve për aplikim në Hipotekë falë revolucionit dixhital 2020, duke eliminuar radhët, burokracitë...

52 shërbime të Kadastrës online, Lame: Eliminojmë radhët, burokracitë dhe korrupsionin

TIRANË, 8 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Agjencia Shqiptare e Kadastrës do të ofrojë 52 shërbime online nga 472 shërbime në total që ofron momentalisht, duke eliminuar...

FOTO/ Agjencia Shtetërore e Kadastrës shpërndan 100 leje legalizimi për banorët...

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/- Agjencia Shtetërore e Kadastrës shpërndau 100 leje legalizimi për banorët e Velipojës. Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame, para...

Tërmeti i 26 nëntorit/ Rreth 80 specialistë të Kadastrës inspektime në...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Punonjësit e Kadastrës Shqiptare këto ditë janë vënë tërësisht në dispozicion të bashkive të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, në...

7100 apartamente të legalizuara gjatë 2 viteve në Tiranë

TIRANË, 22 nëntor /ATSH/ Në dy vite ALUIZNI, sot Kadastra, ka legalizuar 7100 apartamente dhe 620 mijë m2 ndërtim në Tiranë. Këto janë shifra të...

Shërbimet publike “në derën e shtëpisë”/ ATSH udhëton me zyrën lëvizëse...

TIRANË, 16 nëntor/ATSH-A. Fortuzi-A. Alla/ Agjencia e Ofrimit të Shërbimeve të Integruara (ADISA) përmes Zyrës Lëvizëse është duke dhënë një ndihmë të madhe për...

Kadastra, Lame: Në 6 muaj janë trajtuar 7 500 ankesa dhe...

TIRANË, 29 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Në 6 muajt e parë të punës së Agjencisë Kombëtare të Kadastrës, janë realizuar mbi 30 audite, 120 masa...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA