Ballina Etiketimet Ishuj

Etiketim: ishuj

GJERMANI – RKI: Ishujt turistikë grekë zona me rrezik të lartë...

BERLIN, 25 gusht /ATSH-AA/ - Gjermania ka renditur pjesë të Greqisë, përfshirë ishujt turistikë, si zona me rrezik të lartë për COVID-19, për shkak...

Xhaçka: Nis projekti për realizimin e aplikimeve për dokumente biometrikë në...

TIRANË, 29 qershor /ATSH/ Ka nisur aplikimi për dokumente biometrikë për shtetasit shqiptarë në ishujt e Greqisë. Ministrja për Europën dher Punët e Jashtme, Olta...

DANIMARKË – MSF: BE të ndryshojnë plotësisht qasjen ndaj migrimit

KOPENHAGË, 10 qershor /ATSH-ANSA/ - Mjekët pa Kufij (MSF) publikuan një raport me titull "Ndërtimi i krizës në Europë'' dhe ftuan edhe një herë...

ATHINË – Numri i migrantëve në ishujt grekë ra ndjeshëm në...

ATHINË, 7 janar /ATSH-DPA/ - Numri i personave, të cilët kalojnë në mënyrë të paligjshme nga Turqia në ishujt grekë në Egjeun Lindor, ra...

SPANJË – Regjistrohet numri më i lartë i mbërritjeve të migrantëve...

ISHUJT KANARIE, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Ishujt Kanarie kanë regjistruar numrin më të lartë të mbërritjeve të migrantëve me anije që nga viti 2006,...

HAVANË – Kuba rihap ishujt për turistët e huaj

HAVANË, 18 qershor /ATSH-AFP/ - Kuba, ekonomia e të cilës varet shumë nga turizmi, njoftoi sot rihapjen e kufijve për pushime më 1 korrik,...

GREQI – Rinisin udhëtimet për në ishuj

ATHINË, 23 maj /ATSH-DPA/ - Athina po hap gradualisht industrinë e turizmit dhe rrjetin e transportit. Nga e hëna, vizitorët që nuk kanë nevojë për karantinë mund...

GREQI – Përleshje për pengimin e ndërtimit të qendrave për migrantët

SAMOS, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Të paktën 50 persona të plagosur, 40 agjentë policie dhe 10 demonstrues, është bilanci i dy ditëve të kaluara...

GREQI – Protesta kundër ndërtimit të kampeve të reja për migrantët

ATHINË, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Qytetarët, të cilët jetojnë në ishujt grekë, përshkallëzuan protestën kundër planeve për kampe të reja migrantësh duke njoftuar ndërprerjen...

GREQI – Ishujt grekë në grevë kundër hapjes së kampeve të...

KIOS, 11 dhjetor /ATSH-AFP/ Komunat e Lesbosit, Samosit dhe Kiosit, tre ishujt më të prekur nga kriza migratore, nisën sot një grevë për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA