Ballina Etiketimet Interviste

Etiketim: interviste

Punësimi për të papunët si pasojë e COVID-19/ Qeveria financon pagën...

TIRANË, 4 gusht/ATSH-Maela Marini/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj foli sot në një intervistë për ERTV-në, për programin për riintegrimin e shpejtë...

FOKUS – AMAN përzgjedh intervistën e Krasniqit për median në kohën...

TIRANË, 1 gusht /ATSH/ - Në buletinin e saj periodik Aleanca e njohur e Agjencive Mesdhetare të Lajmeve, AMAN, ku Agjencia Telegrafike Shqiptare është...

Mbyllja e klubeve të natës: Rakacolli: Nuk u respektuan masat e...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë, njëkohësisht kryesuese e Komitetit Teknik të Ekspertëve për përballimin e pandemisë COVID-19, Mira Rakacolli, tha sot se "që...

Situata nga COVID-19/ Brataj për ATSH: Rikthimi i masave shtrënguese, jo...

TIRANË, 15 korrik/ATSH-Harilla Koçi/ Drejtorin e Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore në Tiranë, dr. Skënder Brataj, e takojmë në terren, gjatë një inspektimi në...

“Standardet e liberalizimit të vizave vazhdojnë të përmbushen”/ Voda për ATSH:...

TIRANË, 14 korrik/ATSH-A. Fortuzi/ Numri i kërkesave për azil nga shtetasit shqiptarë në zonën Shengen vazhdoi të ulet për të katërtin vit radhazi, ku...

“Punë gjigande në sistemin shëndetësor”/ Manastirliu: Testimi ka vlerë thelbësore, po...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ “Shqipëria është më mirë në raport me vendet e tjera, por të krahasohesh për numrin e fataliteteve është e dhimbshme. Kjo...

MV – Ahmeti: Marrëveshja e Ohrit, Prespës dhe ajo me Bullgarinë...

SHKUP, 10 korrik 2020 (MIA) - Marrëveshja e Ohrit, ajo e Prespës dhe ajo për Fqinjësi të Mirë me Bullgarinë janë alfa dhe omega...

Eurobondi mbështetje rimëkëmbjes ekonomike/ Xhemali për ATSH-në: Besim nga investitorët

TIRANË, 28 qershor/ATSH/ Emetimi i një Eurobondi sovran (shtetëror) në tregjet ndërkombëtare në përgjithësi për çdo vend, por sidomos për vende me ekonomi të...

“Rritja e rasteve me COVID-19, e justifikuar nga hapja”/ Mjeku Pipero...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Sot në ditën me numrin më të lartë të rasteve të reja, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero u bën apel qytetarëve të...

Gati të shkojmë në zgjedhje me 100% teknologji, në rast se...

TIRANË, 4 qershor/ATSH/ Kryeministri Rama theksoi sot se “jemi gati të shkojmë në zgjedhje me 100% teknologji në rast se kjo realizohet, por nuk...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA