Ballina Etiketimet Interviste

Etiketim: interviste

Basha: Rindërtimi me ritme të ngadalta, pandemia alibia e qeverisë

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi sot qeverinë se ka shpenzuar paratë publike për tendera të panevojshëm, ndërsa procesi i...

Kryemadhi: Një karantinë e dytë do ishte fatale për ekonominë

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, tha sot se Shqipëria është e dërrmuar nga karantina e parë dhe një karantinë e dytë do...

Deklarata e përbashkët/ Di Maio: Marrëdhënie të reja mes dy popujsh...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio u shpreh në një intervistë televizive dhënë gjatë vizitës që zhvilloi së fundmi...

Meta: Prokuroria të bëjë transparencë për humbjet e jetëve nga COVID-19, opozita...

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se Prokuroria i detyrohet popullit shqiptar të bëjë transparencë për humbjet e jetëve nga COVID-19. Në një...

Buxheti 2021/ Ekonomi për ATSH-në: Krahas Shëndetësisë investimet publike prioritet, krijojnë...

TIRANË, 21 nëntor/ATSH/ Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Milva Ekonomi deklaroi sot se buxheti i vitit 2021 synon rimëkëmbjen ekonomike të...

Mortaliteti më i ulët se mesatarja e rajonit/ Rama: Asnjë tregues...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se asnjë e dhënë e pandemisë nuk është më keq në Shqipëri sesa në vendet e...

“Maskat, distanca e higjiena vijojnë të jenë masat më të mira”/...

TIRANË, 18 nëntor/ATSH/ Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero deklaroi sot se e vetmja këshillë specifike që nuk i është hequr asnjë çast ndaj...

Koalicioni opozitar/Shehi për ATSH: Me dy lista në zgjedhjet e 25...

TIRANË, 14 nëntor /ATSH-Gjergji Mima/ -Kryetari i Partisë Lëvizja për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi deklaroi në një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare se, së...

Kapacitetet për COVID-19/ Manastirliu: Të përgatitur për të pritur edhe 1600...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ "Ne jemi të përgatitur për të patur edhe 1600 të shtruar, në totalin e kapaciteteve që kemi duke përfshirë edhe spitalet...

Komiteti Teknik vlerësim shumë të imtësishëm/ Manastirliu: Baret e restorantet me...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu theksoi sot se arsyeja e kufizimit të lëvizjeve dhe mbyllja e bareve dhe restoranteve në fashën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA