Ballina Etiketimet Integrim

Etiketim: integrim

Integrimi/ Shqipëria i ka bërë të gjitha detyrat për çeljen e...

TIRANË, 20 prill/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "Shqipëria i ka bërë të gjitha detyrat për çeljen e negociatave". I ftuar në një...

Bisedë telefonike me homologen bullgare/ Xhaçka: Bullgaria mbështet anëtarësimin e Shqipërisë...

TIRANË, 18 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendëskryeministren dhe ministren e Jashtme...

Gjonaj: Procesi i anëtarësimit në BE, proces shtetformues për Shqipërinë

TIRANË, 3 mars /ATSH/ “Shqipëria ka treguar vullnet dhe aftësi politike për të ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshëm për të përmbushur kushtet e...

Shqipëria, partner i besueshëm për BE/ U përmbushën kërkesat për mbajtjen...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ “Shqipëria ka përmbushur të gjitha kërkesat për të mbajtur Konferencën e parë Ndërqeveritare”. Kryenegociatori i Shqipërisë për Integrimin Europian, Zef Mazi,...

“Koalicioni PD-LSI në shërbim të interesave të kryetarëve të vërtetë të...

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e jashtme, Olta Xhaçka deklaroi sot se, Shqipëria i ka përmbushur kushtet për Konferencën e...

“Kush prek votën i pritet dora”/ Zv. ministri Hodaj: Nuk ka...

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Zv.ministri i Brendshëm, Julian Hodaj u shpreh sot në një intervistë televizive se "nuk ka nevojë për kërcënime pasi tashmë...

PE: Të caktohet data për Konferencën Ndërqeveritare, Shqipëria s’ka më asnjë...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, pas kthimit nga Brukseli, deklaroi se Parlamenti Europian do të diskutojë dhe...

Pavarësisht sfidave nga tërmeti dhe pandemia, Shqipëria përmbushi kriteret për Konferencën...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Várhelyi deklaroi sot se, "pavarësisht sfidave të jashtëzakonshme të sjella nga tërmeti i vitit 2019 dhe...

Këshilli Kombëtar i Integrimit Europian/ Balla: Bujqësia potencial për zhvillim, siguron...

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/ Këshilli Kombëtar i Integrimit Europian u mblodh sot për të diskutuar mbi ecurinë e zbatimit të rekomandimeve të Komisionit Europian në...

Takim online me homologun polak/ Xhaçka: Integrimi i Ballkanit Perëndimor, rëndësi...

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi këtë të premte një takim online me ministrin për Punët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA