Ballina Etiketimet Infektim

Etiketim: infektim

COVID-19 – Antikorpet mbeten në gjak të paktën tetë muaj pas...

ROMË, 11 maj /ATSH-AFP/ - Antikorpet që neutralizojnë COVID-19 mbeten në gjak për të paktën tetë muaj pas infektimit, sipas një studimi italian të...

COVID-19 mund të infektojë edhe trurin

LOS ANXHELES, 5 maj /ATSH-DPA/ - Shkencëtarët që eksperimentojnë në laborator kanë zbuluar se koronavirusi i ri që shkakton sëmundjen COVID-19 është i aftë...

COVID-19 – AstraZeneca dhe Pfizer zvogëlojnë rrezikun e infektimit që në...

LONDËR, 23 prill /ATSH-ANSA/ - Një dozë e vaksinës AstraZeneca ose Pfizer zvogëlon rrezikun e infektimit me COVID-19 me gati dy të tretat, sipas...

Me vende bosh në avion, ulet rreziku i infektimit me COVID-19

UASHINGTON, 15 prill /ATSH-ANSA/ - Lënia e vendeve të mesme bosh në avion mund të garantojë një zvogëlim të rreziqeve të ekspozimit dhe, si...

Pas tubimeve të PD-së në Lezhë dhe Gjirokastër, kandidatët për deputetë...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Zëvendësministri i Brendshëm, Julian Hodaj solli sot në vëmendje dy raste të infektimit me COVID-19 të kandidatëve të PD-së në Lezhë...

Vaksina “Pfizer/BioNTech” zvogëlon përhapjen e infektimit

LONDËR, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Një dozë e vetme e vaksinës “Pfizer/BioNTech” mund të zvogëlojë numrin e rasteve asimptomatike të COVID-19 me një të...

Ministrja Kushi rezulton pozitive me COVID-19

TIRANË, 15 shkurt/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka rezultuar pozitive pas testimit për COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë...

Vaksina antiCOVID-19 zvogëlon rrezikun e transmetimit të virusit

BERLIN, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Një studim i fundit ka bërë një hap të parë drejt dhënies përgjigje njërës prej pyetjeve të rëndësishme në...

COVID-19/ Urgjenca Kombëtare: 18 000 thirrje gjatë javës së parë të...

TIRANË, 9 shkurt/ATSH- A. Fortuzi/ Qendra e Urgjencës Kombëtare Mjekësore njofton se ka një rritje të numrit të të infektuarve në moshat nga 15-24...

Ministri Peleshi rezulton pozitiv me COVID-19

TIRANË, 9 shkurt/ATSH- A. Fortuzi/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka rezultuar pozitiv pas testimit për COVID-19. Ministri Peleshi ka njoftuar sot se, është karantinuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA