Ballina Etiketimet Ilac

Etiketim: ilac

ITALI – Zhvillohet ilaçi i parë që neutralizon COVID-19

ROMË, 15 mars /ATSH-ANSA/- Është zhvilluar ilaçi i parë i specializuar për të sulmuar koronavirusin SARS-CoV2. Bëhet fjalë për një antitrup monoklonal, i specializuar në...

KINË – Testohen ilaçet kundër Ebolës për të luftuar koronavirusin

ANKARA, 14 shkurt /ATSH-AA/ - Kina po teston ilaçe kundër Ebolës për të luftuar koronavirusin vdekjeprurës COVID-19, që deri më tani ka marrë jetën...

Agjencia Kombëtare e Barnave: Kujdes me përdorimin e medikamentit “Ranitidinë”

TIRANË, 26 shtator/ATSH/- Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore njoftoi sot profesionistët e shëndetit dhe pacientët për një shtim efekti anësor të rëndësishëm...

MJEKËSI – Një ilaç i ri mund të shërojë pothuajse të...

KALIFORNI, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Është zbuluar një ilaç i ri, që mund të përfaqësojë një kurë premtuese për format më të përhapura të...

MJEKËSI – Guselkumab ilaçi i ri kundër psoriasis

ROMË, 14 nëntor /ATSH/ - ''Guselkumab'' quhet ilaçi i ri kundër psoriasis, një sëmundje inflamatore e lëkurës, që nuk është ngjitëse dhe që tenton...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA