Ballina Etiketimet Hungaria

Etiketim: hungaria

BUDAPEST – Edhe Hungaria heq kufizimet, por me kushte

BUDAPEST, 16 maj /ATSH-DPA/- Kufizimet për lëvizjen e banorëve të Budapestit do të hiqen duke filluar nga javën tjetër, deklaroi kryeministri Viktor Orban, duke...

100 mijë maska dhe 5 mijë kostume mbrojtëse mjekësore/ Meta: Mirënjohje...

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta shprehu sot mirënjohjen për mbështetjen që Hungaria i ka dhënë Shqipërisë në periudhën e pandemisë COVID-19. “Mirënjohje...

Ndihmë Shqipërisë me pajisje mbrojtëse mjekësore/ Basha falënderon Hungarinë: Nuk jemi...

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehu sot mirënjohjen për mbështetjen që Hungaria i ka dhënë Shqipërisë në periudhën e pandemisë...

Cakaj pret Szijjártón/ Hungaria dhuron 100 mijë maska dhe 5 mijë...

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Hungaria dhuron 100.000 maska dhe 5000 kostume mbrojtëse mjekësore për Shqipërinë. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj,...

Hungaria mbështet zhvillimin e sportit në Shqipëri

TIRANË, 4 Korrik /ATSH/ - Hungaria mbështet zhvillimin e sportit në Shqipëri dhe veçanërisht futbollin. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i shoqëruar...

Cakaj: Mbarëvajtja e zgjedhjeve, interes kombëtar

TIRANË, 26 qershor /ATSH-Gjergji Mima/ - “Hungaria është një nga mbështetëset më të fuqishme të hapjes së negociatave”. Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët...

Ministri hungarez, Szijjártó: BE vendim kontradiktor, të hapë negociatat për Shqipërinë

TIRANË, 26 qershor /ATSH-Gjergji Mima/ -“Integrimi i Shqipërisë në BE është interes i përbashkët strategjik. Hungaria e vendosur për hapjen e menjëhershme të negociatave...

BUDAPEST – Hungaria braktis paktin e OKB-së për migracionin

BUDAPEST, 25 korrik  /ATSH-ANSA/ - Hungaria ka braktisur paktin për migracionin të OKB-së, deklaroi ministri i Jashtëm hungarez, Peter Szijjarto në një konferencë për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA