Ballina Etiketimet Holanda

Etiketim: Holanda

Holanda investitori më i madh në Shqipëri me 40 milionë euro

TIRANË, 29 qershor /ATSH/ Investimet holandeze kapën shifrën e 40 milionë eurove në 3- mujorin e parë të vitit 2021, bëri të ditur Banka...

Holanda lejon lëvizjen e lirë për shtetasit shqiptarë nga nesër

TIRANË, 23 qershor/ATSH/ Holanda vendos të lejojë lëvizjen e lirë të të gjitha kategorive të shtetasve shqiptarë drejt territorit të saj duke nisur nga...

Ministrja e Jashtme holandeze: Konferenca e Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë të...

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ Qeveria e Holandës thekson se Konferenca e Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian mund të ndodhë sa më shpejt...

Investimet e huaja/ Holanda kryeson me fluksin më të lartë, 206...

TIRANË, 29 mars /ATSH/ Investimet holandeze u rritën në vlerën 206 milionë euro në fund të vitit 2020. Banka e Shqipërisë, bën të ditur se,...

Holanda për Konferencën e Parë Ndërqeveritare/ Rama: Nuk duhet të biem...

TIRANË, 3 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qëndrimi i Holandës për Konferencën e Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE-së lidhet me...

Cakaj: Holanda vlerëson pozitivisht arritjet e deritanishme të Shqipërisë në pesë...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ Holanda vlerëson pozitivisht arritjet e deritanishme të Shqipërisë në pesë prioritetet kyçe. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme,...

Integrimi në BE/ Qeveria holandeze: Në nëntor vendoset për paketën e...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Qeveria holandeze sqaroi sot se në takimin e Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në nëntor do të diskutohet paketa e...

COVID-19 – Holanda regjistron 181 vdekje të tjera në 24 orët...

AMSTERDAM, 16 prill /ATSH/- Shkalla e vdekjeve në azilet e pleqve në Hollandë ështe dyfishuar që nga periudha e parë e këtij viti,njoftoi Autoriteti...

BSH: Investimet holandeze u rritën me 39%, gjatë vitit 2019

TIRANË, 27 mars /ATSH/- Holanda kryeson me nivelin më të lartë të investime në Shqipëri. Banka e Shqipërisë, publikoi statistikat zyrtare sipas së cilave, rezulton...

FOKUS – Holanda: Dakord që BE të hapë negociatat me Shqipërinë

HAGE, 13 mars /ATSH/ - Qeveria holandeze ra dakord në parim që Bashkimi Europian të fillojë bisedimet e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA