Ballina Etiketimet Holanda

Etiketim: Holanda

Holanda për Konferencën e Parë Ndërqeveritare/ Rama: Nuk duhet të biem...

TIRANË, 3 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qëndrimi i Holandës për Konferencën e Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE-së lidhet me...

Cakaj: Holanda vlerëson pozitivisht arritjet e deritanishme të Shqipërisë në pesë...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ Holanda vlerëson pozitivisht arritjet e deritanishme të Shqipërisë në pesë prioritetet kyçe. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme,...

Integrimi në BE/ Qeveria holandeze: Në nëntor vendoset për paketën e...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Qeveria holandeze sqaroi sot se në takimin e Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme në nëntor do të diskutohet paketa e...

COVID-19 – Holanda regjistron 181 vdekje të tjera në 24 orët...

AMSTERDAM, 16 prill /ATSH/- Shkalla e vdekjeve në azilet e pleqve në Hollandë ështe dyfishuar që nga periudha e parë e këtij viti,njoftoi Autoriteti...

BSH: Investimet holandeze u rritën me 39%, gjatë vitit 2019

TIRANË, 27 mars /ATSH/- Holanda kryeson me nivelin më të lartë të investime në Shqipëri. Banka e Shqipërisë, publikoi statistikat zyrtare sipas së cilave, rezulton...

FOKUS – Holanda: Dakord që BE të hapë negociatat me Shqipërinë

HAGE, 13 mars /ATSH/ - Qeveria holandeze ra dakord në parim që Bashkimi Europian të fillojë bisedimet e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e...

Konferenca e Donatorëve/ Holanda, 3 milionë euro Shqipërisë për Rindërtimin pas...

  TIRANË, 14 shkurt /ATSH/ -Holanda do t’i dhurojë 3 milionë euro Shqipërisë për rindërtimin pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Lajmin e ka dhënë ministri...

Holanda gatishmëri për riparimin e rindërtimin e hapësirave të prekura nga...

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ Holanda ka dhënë gatishmërinë e saj për të mbështetur Shqipërinë në përpjekjen për riparimin e rindërtimin e hapësirave të prekura...

Çelja e negociatave, ministri Lleshaj: Shumica e vendeve të Europës, pro...

TIRANË, 11 tetor/ATSH- A. Fortuzi/ Shumica dërmuese e vendeve të Europës janë shprehur në mënyrë të paekuivok në mbështetje të progresit që Shqipëria ka...

Euro 2020/ Gjermania sfidon Irlandën e Veriut, Holanda luan në Estoni

TIRANË, 9 shtator /ATSH/ Sfidat kualifikuese për kampionatin Europian të vitit 2020 do të vijojnë edhe mbrëmjen e sotme, ku spikat grupi i Holandës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA