Ballina Etiketimet Hahn

Etiketim: Hahn

Hahn: Përgëzojmë Kuvendin e Shqipërisë që përmbushi kërkesën e Bundestagut

BERLIN, 30 korrik /ATSH/ - Ne përgëzojmë Kuvendin e Shqipërisë për përmbushjen e kërkesës së Bundestagut për të miratuar një Reformë Zgjedhore, të bazuar...

BRUKSEL – Hahn: Shpresoj shumë te një marrëveshje unanime mbi buxhetin...

BRUKSEL, 25 qershor /ATSH-ANSA/ - Për sa i përket buxhetit shumëvjeçar të BE-së jemi vonë me kohën, por tashmë, kemi një datë të qartë...

FOKUS – Hahn: Taksë për shumëkombëshet si garanci për Fondin e...

BRUKSEL, 1 qershor /ATSH-ANSA/ - Nuk shoh alternativa reale në futjen e burimeve të reja vetjake, përfshirë taksën mbi të ardhurat e kompanive shumëkombëshe,...

BRUKSEL – BE: Turqisë mund t’ia zvogëlojmë ndihmën për migrantët

BRUKSEL, 7 mars /ATSH-DPA/ - Një paketë e mundshme financiare që Turqia të kujdeset për refugjatët në tokën e saj mund të jetë më...

Hahn: Shpresoj në rishikimin e vendimit për negociatat me Tiranën dhe...

BRUKSEL, 7 nëntor /ATSH-MIA/ Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, në fjalimin e tij të fundit para Komisionit për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian,...

Osmani në Bruksel: Vizat kanë mbetur zotim i papërmbushur i BE-së

PRISHTINË, 6 nëntor/ATSH/ Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka zhvilluar vizitë zyrtare në Bruksel me ftesë të komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn, njofton Lidhja...

Hahn: Vendimi i BE për Shqipërinë dhe MV për negociatat do...

BRUKSEL, 31 tetor /ATSH-ANSA/ Jam i bindur se rezultati zhgënjyes i Këshillit Europian, që i refuzoi Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut fillimin e negociatave...

Negociatat, Rama: Ne e kemi bërë atë që na është kërkuar,...

TIRANË, 17 tetor/ATSH/ "Ne e kemi bërë atë që na është kërkuar", deklaroi sot Kryeministri Edi Rama në Bruksel, në një deklaratë të përbashkët...

Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut zbatuan reforma të dhimbshme, çdo...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn shprehu sot keqardhjen që shtetet anëtare nuk mundën të marrin një vendim për...

Gjermania pro hapjes së negociatave, Hahn: Njohja e progresit, shtysë për...

TIRANË, 26 shtator /ATSH/ - Johaness Hahn, Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian ka regaguar pas votimit në Bundestagun gjerman pro hapjes së negociatave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA