Ballina Etiketimet Gra

Etiketim: gra

FOTO/ Projekti “Duarndritur” për fuqizimin ekonomik të grave në Patos

TIRANË, 6 gusht /ATSH/ - "Duarndritur", projekti që synon fuqizimin ekonomik të grave në Patos, ka nisur punën me linjën RruazART. Disa gra dhe vajza...

KATAR – Sërish gra në Këshillin e Përfaqësuesve Bashkiakë

DOHA, 17 prill /ATSH-AFP/ - Komisioni Mbikëqyrës i Zgjedhjeve njoftoi për rizgjedhjen e dy grave, pas shpalljes së rezultateve në zgjedhjet lokale në Katar,...

SPANJË – Më shumë se gjysmë milioni manifestues në Madrid dhe...

MADRID, 8 mars /ATSH-AFP/ - Më shumë se 350 000 persona manifestuan sot në Madrid dhe 200 000 në Barcelonë me rastin e ditës...

GREQI – Për herë të parë ndërpritet puna në mbështetje të...

ATHINË, 8 mars /ATSH-AFP/ - Ndalohet puna sot në Greqi për tre orë në shumë administrata publike në Greqi në mbështetje të sindikatave, hera...

SPANJË – Spanjollet në grevë masive për Ditën e Gruas

MADRID, 8 mars /ATSH-AFP/ - Për vitin e dytë rradhazi, spanjollet janë sot në grevë, një lëvizje që shpresojnë të jetë po aq masive...

Xhaçka uron gratë dhe vajzat e FA me rastin e 8...

TIRANË, 8 mars/ATSH-A. Fortuzi/-Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka uruar sot gratë dhe vajzat, pjesë të Forcave të Armatosura me rastin e 8 Marsit. Sipas...

8 Marsi, Rama uron të gjitha vajzat dhe gratë

TIRANË, 8 mars/ATSH/-Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur mëngjesin e këtij 8 Marsi, me një urim special për të gjitha vajzat dhe...

“Mos hesht!”, aktivitet për sensibilizimin ndaj të drejtave të grave

TIRANË, 5 mars/ATSH/-Në kuadër të muajit mars që konsiderohet edhe muaji me në fokus gruan, Instituti i Shëndetit Publik zhvilloi një takim sensibilizues tek...

FOKUS – OKB: Shkencëtaret mund të zgjidhin problemet më të mëdha...

NJU JORK, 17 shkurt /ATSH-AA/ - Mundësimi i sa më shumë grave për të bërë karrierë në shkencë do të zgjidhte problemet më të...

Gripi, edhe gratë shtatzëna duhet të vaksinohen

TIRANË, 7 shkurt/ATSH/ - Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i ka bërë apel grave shtatzëna për t'u vaksinuar, në mënyrë që të parandalojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA