Ballina Etiketimet Google

Etiketim: google

Fotografitë nga Google nuk do të jenë më të palimituara

KALIFORNI, 13 nëntor /ATSH-ANSA/ - Google ka vendosur të përfundojë ofertën e hapësirës së pakufizuar për të ruajtur fotot. Gjiganti i elektronikës ka njoftuar se...

SHBA – Kongresi vë nën presion Twitter, Google dhe FB për...

UASHINGTON, 29 tetor /ATSH-ANSA/ - Krerët e kompanive Twitter, Google dhe Facebook u vunë nën presion sot nga Kongresi amerikan, veçanërisht nga senatorët republikanë,...

Hetim kundër ”Google” për abuzim me qëndrimin dominues

MILANO, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Autoriteti garant i Konkurrencës në Itali njoftoi sot se kishte hapur një hetim kundër gjigantit amerikan të internetit "Google"...

SHBA – “Google” nën hetim për shkelje të ligjit të konkurrencës

UASHINGTON, 20 tetor /ATSH-AFP/ - Departamenti amerikan i Drejtësisë do të nisë sot procedimet kundër gjigantit teknologjik "Google" për shkelje të ligjit të konkurrencës,...

GoogleMaps ju tregon edhe dyqanet dhe vendet publike të mbushura me...

KALIFORNI, 20 tetor /ATSH-ANSA/ - Në kohë koronavirusi, Google përmirëson dhe zgjeron sistemin që ju lejon të vlerësoni se sa dyqane dhe vende publike...

SHBA – “Google” prezanton smartphone të pajtueshëm me rrjetin 5G

NJU JORK, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Kompania teknologjike "Google" njoftoi sot në internet prezantimin e dy modeleve të reja të celularëve të saj inteligjentë...

Google do të jetë pa karbon brenda vitit 2030

KALIFORNI, 14 shtator /ATSH-ANSA/ - Kompania Google është angazhuar të përdorë energji pa emetime karboni, 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, brenda...

ITALI – Autoriteti i konkurrencës heton “Apple”, “Google” dhe “Dropbox”

MILANO, 7 shtator /ATSH-AFP/ - Autoriteti italian përgjegjës për Konkurencën njoftoi sot hapjen e hetimeve kundër "Google", "Apple" dhe "Dropbox", për praktika të mundshme...

SHBA – Google zgjat punën online deri në korrik 2021

UASHINGTON, 29 korrik /ATSH-ANSA/ - Google njoftoi se për shkak të pandemisë, ajo ka zgjatur deri në korrik të vitit 2021 politikën që mundëson...

SHBA – “Google” shtyn deri në 2021 punën nëpërmjet internetit

NJU JORK, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Përballë pandemisë së COVID-19, gjiganti amerikan i internetit "Google" njoftoi sot se ka vendosur t'i lejojë punonjësit e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA