Ballina Etiketimet Gjermani

Etiketim: Gjermani

Fjala e vitit në Gjermani? Shumë e thjeshtë!

WIESBADEN, 30 nëntor /ATSH-DPA/ - "Corona-Pandemie" (pandemia e koronavirusit) është zgjedhur si Fjala e Vitit në gjuhën gjermane për vitin 2020, njoftuan sot ekspertët...

GJERMANI – Altmaier: Kufizimet antiCOVID-19 mund të shtrihen deri në pranverë

BERLIN, 28 nëntor /ATSH-AFP/ - Masat kufizuese që parashikojnë të luftojnë koronavirusin mendohet të zgjaten deri në pranverë në Gjermani, theksoi sot në një...

COVID-19 – Gjermania do të marrë 180 miliardë euro borxhe në...

BERLIN, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjermania do të marrë më në fund një borxh prej 180 miliardë eurosh në 2021, për shkak të valës...

GJERMANI – Kalohet pragu i një milion rasteve me COVID-19

BERLIN, 27 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjermania kaloi sot pragun e një milion personave të testuar pozitiv me COVID-19 që prej fillimit të pandemisë, njoftoi...

FOKUS – Pandemia ka prekur rëndë besimin e konsumatorit gjerman

BERLIN, 26 nëntor /ATSH-DPA/ - Besimi i konsumatorit në Gjermani mori një goditje të rëndë në nëntor, kur qeveria riktheu kufizimet e mëdha dhe...

FOKUS – Gjermania zgjat kufizimet antiCOVID-19, Europa i lehtëson

BERLIN, 26 nëntor /ATSH-AFP/ - Gjermania kërkon ndalimin e pushimeve të skive në Europë dhe do të mbajë kufizimet antiCOVID-19 deri në fillim të...

COVID-19 – Gjermania zgjat bllokimin e pjesshëm

BERLIN, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Bllokimi i pjesshëm i Gjermanisë për të parandaluar përhapjen e COVID-19 do të zgjatet deri më 20 dhjetor, vendosën...

GJERMANI – Caktohet data e zgjedhjeve të përgjithshme

BERLIN, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme në Gjermani do të zhvillohen më 26 shtator 2021, vendosi qeveria, ndërsa pritet tërheqja...

Mbështetje Shqipërisë në rrugëtimin drejt BE-së/ Gjermania, mbi 1 miliard euro...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ "Përgjatë 32 viteve bashkëpunim dhe përmes finalizimit të negociatave dypalëshe sot, jemi të lumtur që morëm një tjetër konfirmim nga qeveria...

Gjermania partner i besueshëm/ Mbështetje ndaj Shqipërisë në rrugën e saj...

TIRANË, 24 nëntor/ATSH/ Qeveria gjermane mbetet e përkushtuar të vazhdojë të jetë një partner i fortë dhe i besueshëm, si dhe do të vazhdojë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA