Ballina Etiketimet Gjermane

Etiketim: gjermane

GJERMANI – Rënie e ndjeshme e eksporteve të armëve

BERLIN, 17 janar /ATSH-DPA/ - Eksportet gjermane të armëve ranë me pothuajse një të katërtën në 2018 krahasuar me vitin e kaluar, sipas një...

SOFT NEWS – Edhe gjermanët pranojnë lakminë për… të ngrënë për...

BERLIN, 1 janar /ATSH-DPA/ - Një në katër gjermanë shfrytëzon Krishtlindjet dhe Vitin e Ri për të ngrënë më shumë dhe si pasojë edhe...

BERLIN – Haldenwang në krye të shërbimeve sekrete gjermane

BERLIN, 12 nëntor /ATSH-ANSA/- Sara Thomas Haldenwang do të jetë shefja e ardhshme e shërbimeve të brendshme sekrete gjermane, njoftoi Ministria e Brendshme gjermane...

SOFT NEWS – Gjermanët nuk e duan ndërrimin e… orës!

BERLIN, 22 tetor /ATSH-DPA/ - Shumica e gjermanëve parapëlqen heqjen e sistemit aktual të ndryshimit të orës në Europë dy herë në vit, sipas...

Shqipëri-Gjermani, njësi të përbashkëta investigative kundër krimit të organizuar

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Njësi të përbashkëta investigative do të krijohen mes Prokurorisë shqiptare dhe shtetit gjerman, në kuadër të forcimit të luftës së përbashkët kundër...

Parku kombëtar i Llogorasë, destinacioni i turistëve nga Gjermania

TIRANË, 10 tetor/ATSH/- Parku Kombëtar i Llogorasë në jug të qytetit të Vlorës, në një distancë prej 40 km, vazhdon të mbetet një nga...

FOTO – Turistët gjermanë vizitojnë Parkun Kombëtar të Llogorasë

TIRANË, 25 shtator/ATSH/ - Parku Kombëtar i Llogorasë, në jug të qytetit të Vlorës, në një distancë prej 40 km është i vizitueshëm në...

Qafështama tërheq vëmendjen e turistëve gjermanë

TIRANË, 13 shtator/ATSH/- Bukuritë natyrore të Parkut Kombëtar të Qafështamës po tërheqin gjithnjë e më shumë vëmendjen e turistëve të huaj. Ditët e fundit 15...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA