Ballina Etiketimet Garanci

Etiketim: garanci

Kalimi në linja të reja prodhimi/ Instrument garancie prej 50 milionë...

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Vështirësitë e krijuara për shkak të pandemisë së shkaktuar nga virusi Sar-Cov-2, kanë goditur industrinë fason, pasi shumica e bizneseve që...

Shtyhet afati për garancinë sovrane deri në 30 qershor 2021/ Deri...

TIRANË, 22 janar/ATSH/ Ministria e Financave dhe Ekonomisë miratoi shtyrjen e afatit për aplikime në kuadër të skemës së garancisë shtetërore që synon rimëkëmbjen...

COVID-19/ Qeveria po harton instrument mbështetës financiar për biznesin eksportues

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Ministria e Financave dhe Ekonomisë po parashikon një instrument mbështetës financiar për biznesin eksportues, në kushtet kur ai është goditur për...

Garancia sovrane II/ 303 biznese aplikuan për një fond rreth 12...

TIRANË, 7 nëntor/ATSH/ Rreth 303 sipërmarrje në të gjithë vendin kanë aplikuar pranë bankave të nivelit të dytë për të përfituar fonde nga instrumenti...

Garancia sovrane II/ 303 biznese aplikuan për një fond rreth 12...

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ 303 sipërmarrje në të gjithë vendin kanë aplikuar pranë bankave të nivelit të dytë për të përfituar fonde nga instrumenti i...

Garancia sovrane I dhe II, 751 kredi për bizneset me vlerë...

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Deri më 1 shtator nga të dy garancitë sovrane janë miratuar 751 kredi për bizneset me vlerë totale 12.8 miliardë lekë. Kështu...

“Garancia II Sovrane nxit rikthimet në punë”/ Denaj: Mund të shtyhet...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Biznesi po paraqet interes për të përfituar likuiditet nga garancia e dytë sovrane, e shpallur nga qeveria në situatën e krijuar...

BRUKSEL – KE: 400 milionë euro garanci për akses global ndaj...

BRUKSEL, 31 gusht /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian ka premtuar 400 milionë euro garanci për një iniciativë që synon të sigurojë qasje më të barabartë...

Garancia financiare II/ 89 kompani aplikuan për një shumë prej 4.04...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ 89 sipërmarrje në të gjithë vendin kanë aplikuar pranë bankave të nivelit të dytë për të përfituar fonde nga instrumenti i...

ITALI – Qeveria miraton garancinë publike për kredinë e kompanisë “Fiat...

ROMË, 24 qershor /ATSH-DPA/ - Shteti italian miratoi sot një garanci publike për kredinë prej 6,3 miliardë eurosh të kërkuar nga "Fiat Chrysler Automobile"...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA