Ballina Etiketimet Garanci

Etiketim: garanci

Mbështetje për pagat e punonjësve/ 628 aplikime për instrumentin e parë...

TIRANË, 1 qershor/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin njëkohësisht dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahmetaj, deklaroi sot se janë...

ITALI – Conte kërkon më shumë garanci për rifillimin e futbollit

ROMË, 17 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte kërkoi më shumë garanci para një rikthimi të futbollit dhe kampionatit italin, Serie A, ndërprerë...

Garancia e 2 sovrane/ Publikohen në Fletore Zyrtare kushtet e kriteret...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Në Fletoren Zyrtare është publikuar sot vendimi për miratimin e garancisë shtetërore të hausë me bankat tregtare për garantimin e huamarrjes...

Garancia e dytë sovrane, 6 muajt e parë bizneset do të...

TIRANË, 14 maj/ATSH/ Në situatën e krijuar prej COVID-19, shumë biznese paraqesin likuiditet të munguar dhe që aktiviteti i tyre të rinisë përsëri dhe...

“Garancia Sovrane për të siguruar likuiditet për pagat po funksionon”, Denaj:...

TIRANË, 14 maj/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se kuadri ligjor për dy garancitë bankare është sot i plotë. Sipas saj,...

COVID-19/ Qeveria instrument të tretë me fokus prodhuesit dhe turizmin

TIRANË, 8 maj/ATSH/ "Paketa e dytë e instrumentit financiar prej 150 milionë dollarësh është aprovuar dje në qeveri dhe deri të hënën bankat do...

Paga e luftës/ Qeveria mbështetje biznesit të madh, merr përsipër koston...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se qeveria do të marrë përsipër koston e interesit për garancinë sovrane për pagat, prej 100...

Fondi i garancisë shtetërore prej 11 miliardë lekësh, Denaj për ATSH-në:...

TIRANË, 9 prill/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaron për ATSH se instrumenti i garancisë bankare prej 11 miliardë lekësh, i vendosur...

Një strukturë e posaçme ndërinstitucionale do monitorojë linjën e garancisë shtetërore...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Një strukturë e posaçme ndërinstitucionale do të monitorojë, shqyrtojë dhe raportojë, periodikisht, pranë ministrit të Financave dhe Ekonomisë për ecurinë e...

BRUKSEL – BE-ja gati të japë garanci shtesë për Brexit

BRUKSEL, 2 mars /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian është gati të japë garanci shtesë për Britaninë e Madhe për të lehtësuar miratimin nga Parlamenti britanik...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA