Ballina Etiketimet G20

Etiketim: g20

As G20-a nuk i reziston tundimit në Fontana di Trevi

ROMË, 1 nëntor /ATSH-ANSA/ - Çdo turist që zbret në Qytetin e Përjetshëm ka në listën e tij të gjërave për të bërë dhe...

G20 – 100 miliardë dollarë kontribute vullnetare ndihmë për vendet në...

ROMË, 1 nëntor /ATSH-AFP/ - G20 u zotua të japë 100 miliardë dollarë për vendet e cënueshme nga shuma globale prej 650 miliardë dollarësh...

ITALI – G20 nuk arrin objektiva të forta për neutralitetin e...

ROMË, 31 tetor /ATSH-DPA/ - Nuk do të ketë një datë të synuar për arritjen e neutralitetit të karbonit dhe as për përfundimin e...

ITALI – G20 dakord për kufizimin e ngrohjes globale në 1,5...

ROMË, 31 tetor /ATSH-ANSA-DPA/ - Udhëheqësit e G20-s ranë sot dakord për të kufizuar ngrohjen globale në 1,5 gradë mbi nivelet paraindustriale, me formulime...

ROMË – G20 në përpjekjet e fundit për arritjen e marrëveshjes...

ROMË, 31 tetor /ATSH/ - Udhëheqësit e ekonomive më të pasura të botës do ta kalojnë ditën e sotme në përpjekje për të arritur...

G20 – Liderët globalë miratojnë reformën e taksave ndërkombëtare

ROMË, 31 tetor /ATSH-AFP/ - Krerët e shteteve dhe qeverive të G20-s kanë miratuar marrëveshjen historike për një reformë të taksave ndërkombëtare, që synon...

ROMË – Draghi: Multilateralizmi, përgjigja më e mirë për problemet e...

ROMË, 30 tetor /ATSH-ANSA/ - Në shumë mënyra, multilateralizmi është e vetmja përgjigje e mundshme për pandeminë, klimën, taksat, tha kryeministri italian Mario Draghi...

G20 – Fillon samiti i shumëpritur, klima dhe Covid-19 në krye...

ROMË, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Grupi i 20 kombeve më të industrializuara (G20) filloi samitin e tij dyditor në Romë, ku në krye të...

ROMË – G20: Vaksinim i 70 për qind të popullsisë botërore

ROMË, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Ministrat e Shëndetësisë dhe Financave të samitit të G20-s të vendeve të mëdha të industrializuara kanë rënë dakord që...

G20 – Thirrje për veprime të menjëhershme për kufizimin e ngrohjes...

ROMË, 28 tetor /ATSH-DPA/ - Grupi i 20 kombeve më të industrializuara (G20) do të bëjë thirrje për veprime të menjëhershme për të kufizuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA