Ballina Etiketimet FSHZH

Etiketim: FSHZH

Rikualifikimi urban në Roskovec, mjedise çlodhëse dhe hapësira rekreative për komunitetin

  TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/ Krahas ndërtimit të godinës së re të bashkisë, projekti për rikualifikimin urban në Roskovec po vijon me ndërhyrje zhvilluese me qëllim...

Qyteti i Shkodrës me konvikte të reja

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Rreth 170 studente të Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër do të kenë kushte bashkëkohore në konvikt, pas rikonstruksionit të tij, në...

Nisin punimet për rikonstruksionin e rrugës që do të lidhë “Urën...

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/-  Në Shkodër kanë filluar punimet për rikonstruksionin e rrugës që do të lidhë “Urën e Mesit” me “Kalanë e Drishtit”, Loti...

Rikonstruksion i i rrugës Kuqan-Thanë, impakt në lëvizjen e banorëve dhe...

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/- Fondi Shqiptar i Zhvillimit vijon punën për rikonstruksionin e rrugës Kuqan - Thanë, që do të jetë një “urë lidhëse” ndërmjet...

Ndërtimi i ujësjellësit të Grabianit siguron furnizim 24 orë me ujë...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Grabiani deri dje me një rrjet furnizimi jo funksional dhe të degraduar, do të ketë ujësjellësin e ri. Projekti me investim të...

Rikonstruksioni i rrugës Pogradec-Tushemisht, ndikim pozitiv në ekonominë lokale dhe turizëm

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH / Rikonstruksioni i rrugës Pogradec – Tushemisht pritet të ketë një ndikim të madh jo vetëm sa i takon rritjes së...

Inxhinierët e FSHZH-së në terren, derisa çdo banesë në zonat e...

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/ Mihali, Lori dhe Pali janë 3 nga inxhinierët, pjesë e ekipit të madh të Fondit Shqiptar të Zhvillimit me një përvojë...

FSHZH e inxhinierë sllovenë inspektojnë Postën në Durrës: Godina e sigurt,...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Ekspertët shqiptarë të Fondit Shqiptar të Zhvillimit të cilët po asistohen edhe nga ekspertë sllovenë inspektuan të premten filialin e Postës...

Durrës/ Inxhinierët e FSHZH dhe ekspertët izraelitë inspektime në godinat e...

TIRANË, 4 dhjetor /ATSH/ -Inspektimet në terren në ndihmë të banorëve të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit vijojnë edhe sot. Inspektimet bëhen për të...

Inxhinierë të Fondit të Zhvillimit dhe ekspertë të huaj inspektojnë godinat...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/- 8 grupe inxhinierësh të Fondit Shqiptar të Zhvillimit bashkë me ekspertë të huaj nga Franca dhe Greqia po inspektojnë sot nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA