Ballina Etiketimet FSHZH

Etiketim: FSHZH

Vlorë/ Ndërhyrjet në lagjet “Çole” dhe “Kume” nisin transformimin në pjesët...

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ Faza e transformimit në pjesët e brendshme të qytetit të Vlorës nis me ndërhyrjet në lagjet “Çole” dhe “Kume”. Deputeti i...

Akti Normativ/ Fond shtesë prej 3 miliardë lekësh për programet e...

TIRANË, 5 gusht /ATSH/ Në Aktin Normativ për ndryshime në buxhetin e vitit 2020 qeveria ka alokuar një fond shtesë prej 3 miliardë lekësh...

Rindërtimi pas tërmetit/Çelet procedura ndërkombëtare për ndërtimin e 3 400 banesave...

TIRANË, 11 mars/ATSH/- Është çelur sot procedura ndërkombëtare e prokurimit të punimeve për ndërtimin e 3 378 banesave të para individuale në bashkitë e...

Caktohet njësia zbatuese për Rindërtimin nga tërmeti të shtëpive individuale

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ -Fondi Shqiptar i Zhvillimit do të jetë njësia zbatuese për rindërtimin, sipas projekteve model, të shtëpive individuale të dëmtuara nga...

Konispol/ Rehabilitimi i Unazës Ekonomike, frymëmarrje për bujqësinë dhe turizmin

TIRANË, 27 janar /ATSH/- "Rehabilitimi i Unazës Ekonomike të bashkisë Konispol, loti II" pritet t'i japë frymëmarrje dhe nxitje bujqësisë dhe turizmit të zonës. Fondi...

Akses në lagjet muzeale të Beratit, rikonstruktohet rruga “Muzak Topia”

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Berati, qyteti unik në listën e pasurive të trashëgimisë botërore të UNESCO-s, i ngritur buzë lumit Osum, rreth 2400 vjet më...

Rruga e Lumit të Vlorës/ Projekti që i jep zhvillim të...

TIRANË, 25 janar /ATSH/- Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) vijon punimet me ritme të përshpejtuara për "Rikonstruksionin e rrugës së Lumit të Vlorës". Projekti për...

Rikonstruksioni i aksit Ura e Mesit-Kala e Drishtit, ndikim në infrastrukturë...

-Projekti parashikohet të përfundojë në fund të këtij viti- TIRANË, 17 janar/ATSH/ Investimi i Qeverisë shqiptare për rikonstruksionin e aksit rrugor Ura e Mesit-Kala e...

Investime për aksin e ri që lidh Belshin me Cërrikun, FSHZH:...

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Investimet për aksin e ri që lidh Belshin me Cërrikun pritet të nxisin zhvillimin e agroturizmit dhe përmirësojnë ekonomitë familjare. Fondi Shqiptar...

Ndërtimi i rrugës Pogradec – Tushemisht, impakt në turizëm dhe rigjallërim...

TIRANË, 15 janar/ATSH/- Qeveria shqiptare gjithnjë e më tepër po orienton fondet publike drejt investimeve në infrastrukturë me fokus zonat me potencial të lartë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA