Ballina Etiketimet Forum

Etiketim: forum

Denaj: Ekonomia dixhitale në shërbim të rritjes ekonomike dhe rimëkëmbjes post-pandemi

TIRANË, 12 mars/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, mori pjesë në forumin e tretë ekonomik dixhital të Tiranës, ku theksoi se ekonomia...

Varhelyi: Shqipëria përmbushi kushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare, pandemia tregoi...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ - Shqipëria ka përmbushur kushtet për Konferencën e Parë Ndërqeveritare, deklaroi komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në Forumin...

Denaj në Forumin Ekonomik të Gruas: Qeveria e angazhuar për të përgatitur politika...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, mori pjesë në forumin Ekonomik të Gruas, organizuar nga Dhoma Ekonomike e Gruas,...

Forumi i përbashkët i biznesit me Turqinë/ Ministrja e Tregtisë, Pekcan:...

TIRANË, 29 janar/ATSH/ “Shqipëria ka një perspektivë të zhvillimit të shpejtë dhe është një vend ortak që ofron potenciale të mëdha”, deklaroi ministrja e...

Shqipëria sot nuk krahasohet në asnjë fushë me atë që ishte...

TIRANË, 27 janar/ATSH/ “Nëse shikojmë sot se nga jemi nisur, Shqipëria sot nuk krahasohet në asnjë fushë me atë që ishte përpara atyre viteve...

OSBE, mbështetje teknike për përmirësimin e profesionalizmit të raportimit të lajmit

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ Kryetari i ri i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadori Vincenzo Del Monaco, tha sot se OSBE ofron mbështetjen teknike...

Forumi shkencor për pandeminë COVID-19/ Gjinushi: Kjo sfidë ndryshoi rrënjësisht raportet...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Akademia e Shkencave organizoi sot forumin shkencor për pandeminë COVID-19 dhe përballimin e saj në Shqipëri dhe në botë. Kjo konferencë zhvillohet...

Forumi i nivelit më të lartë Ballkanik kundër Antisemitizmit sot në...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë me iniciativën e kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla organizon sot në Tiranë, Forumin e nivelit...

Forum shkencor për energjinë/ Akademiku Kaçani: Për t’u përshëndetur zhvillimet e...

TRIANË, 27 tetor/ATSH/ Shqipëria zotëron potenciale të rëndësishme të burimeve të energjisë duke përmendur sidomos energjinë e ujit, diellit, naftën dhe nënproduktet e saj,...

Forumi i parë Ballkanik Kundër Antisemitizmit 2020/ Të ftuar specialë Sekretari...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë në partneritet me Lëvizjen Kundër Antisemitizmit dhe Agjencinë për Hebrenjtë të Izraelit, do të organizojë më 28 tetor...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA