Ballina Etiketimet Fond

Etiketim: fond

Sëmundjet tumorale, prioritet në politikat shëndetësore që zbatohen nga skema e...

TIRANË, 7 tetor/ATSH/ Menaxhimi i skemës së sigurimit të detyrueshëm shëndetësor, risitë, paketat shëndetësore, lista e barnave dhe problematikat e ndeshura ndër vite kanë...

POLONI -Morawiecki: BE të krijojë një fond stabilizimi për Bjellorusinë

VILNIUS, 17 shtator /ATSH-AFP/ - Polonia njoftoi sot se do t'i kërkonte Bashkimit Europian krijimin e një fondi stabilizimi për Bjellorusinë me një vlerë...

Rindërtimi pas tërmetit/ 144 milionë lekë për projektet rehabilituese për objektet...

TIRANE, 17 gusht/ATSH/ Qeveria do të përdorë mbi 144 milionë lekë për hartimin e projekteve të ndërhyrjeve rehabilituese/përshtatëse, të nevojshme për kthimin e strukturës...

Riparimi i banesave pas tërmetit/ Mbi 186 milionë lekë nga buxheti...

TIRANE, 17 gusht/ATSH/ Mbi 186 milionë lekë janë në dispozicion për financimin e riparimit të banesave individuale, të njësive të banimit në ndërtesa (pallat)...

Buxheti i shtetit për rindërtimin 34 miliardë lekë

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Buxheti i cili po mbështet programin e rindërtimit pas tërmetit të fortë të 26 nëntorit të vitit që lamë pas ka...

UASHINGTON – FMN miraton 4,3 miliardë dollarë ndihmë urgjente për Afrikën...

UASHINGTON, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Bordi i FMN-së miratoi sot një ndihmë urgjente për Afrikën e Jugut në vlerë 4,3 miliardë dollarë, njoftoi institucioni...

BRUKSEL – Von der Leyen: Europa dha një sinjal të fortë...

BRUKSEL, 22 korrik /ATSH-ANSA/ - Italia është përfituesja kryesore e fondeve të BE-së, por me arsye të mirë, deklaroi presidentja e Komisionit Europian Ursula...

BERLIN – Lagarde: Miratimi i planit të rimëkëmbjes, shenjë e një...

BERLIN, 21 korrik /ATSH-AFP/ - Presidentja e Bankës Qendrore Europiane (BQE), Christine Lagarde përshëndeti sot miratimin e një plani historik rimëkëmbjeje të ekonomisë europiane...

BRUKSEL – Le Maire: Një marrëveshje më se e mundur dhe...

BRUKSEL, 20 korrik /ATSH-ANSA/ - Ministri francez i Ekonomisë, Bruno Le Maire është i bindur se në Këshillin Europian në Bruksel mbi Kornizën Financiare...

BRUKSEL – Macron: Të mundësohet zgjidhja për Fondin e Rimëkëmbjes

BRUKSEL, 19 korrik /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron beson se një zgjidhje është ende e mundur për mosmarrëveshjet në lidhje me paketën e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA