Ballina Etiketimet Flamur

Etiketim: flamur

SOFT NEWS – Një avion i Turkish Airlines “vizaton” flamurin turk

ANKARA, 23 prill /ATSH-AA/ - Një avion turk ''vizatoi'' sot gjysmëhënën dhe yllin, pjesë e  flamurin kombëtar të Turqisë. Fluturimi special mbi Anadoll, i realizuar...

GREQI – Ndërron jetë luftëtari që hoqi flamurin nazist nga Akropoli...

ATHINË, 30 mars /ATSH-ANSA/ Manolis Glezos, legjenda e rezistencës greke kundër okupimit nazifashist dhe eksponent historik i së majtës helenike, vdiq në moshën 97-vjeçare,...

FOTO/ Tirana ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit të Kosovës

TIRANË, 16 shkurt/ATSH/ Një flamur gjigant i Kosovës është vendosur në fasadën e bashkisë së Tiranës, me rastin e 12-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë...

BRUKSEL – Institucionet europiane fillojnë heqjen e flamurit britanik

BRUKSEL, 31 janar /ATSH-AFP/ - Institucionet europiane kanë filluar të heqin flamurin britanik duke filluar nga ai në Këshillin Europian në Bruksel. Ato që valëviten...

DANIMARKË – Pekini i indinjuar nga një karikaturë me flamurin kinez

KOPENHAGË, 28 janar /ATSH- AFP/ - Gazeta daneze “Jyllands-Posten” nuk pranoi t’i kërkojë falje Kinës pas publikimit të një karikature të flamurit kinez, në...

Restaurohet pas 100 vitesh flamuri i Kongresit të Lushnjës, Stamati: Më...

TIRANË, 21 janar/ATSH/- Mjeshtri i restaurimit Frederik Stamati ka përfunduar restaurimin e flamurit të valëvitur në kongresin e Lushnjës, të mbajtur më 21-31 janar...

Restaurohet flamuri i Kongresit të Lushnjës, Stamati për ATSH-në: Gati në...

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH/- Mjeshtri i restaurimit Frederik Stamati po punon prej disa muajsh për restaurimin e flamurit të valëvitur në kongresin e Lushnjës, që...

Stamati sjell historinë e flamurit, që Gërmenji shpalli krahinën autonome të...

TIRANË, 2 korrik/ATSH/- Frederik Stamati, mjeshtri i restaurimi sjell sot historinë, shkurt, të flamurit me te cilin Themistokli Germenji shpalli Krahinën autonome të Korçës. "Më...

Ndarja nga jeta e major Tanushit/ Flamuri shqiptar në gjysmështizë në...

TIRANË, 10 maj /ATSH/- Në bazën e Nato-s "Camp Arena" në Herat Afganistan flamuri shqiptar është ulur në gjysmështizë, në nderim të major Klodian...

Efektivët e Forcës Detare ngrenë flamurin kombëtar dhe atë të NATO-s...

TIRANË, 22 shkurt/ATSH/- Në kuadër të 10-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO efektivët e Forcës Detare ngritën flamurin kombëtar dhe atë të NATO-s...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA