Ballina Etiketimet Festime

Etiketim: festime

FOKUS – Gjermania feston në heshtje 30-vjetorin e bashkimit për shkak...

POTSDAM, 5 shtator /ATSH-DPA/ - Gjermania fillon sot një seri aktivitetesh për të përkujtuar 30-vjetorin e ribashkimit historik të kombit, me festime të qeta...

FOTO/ Ambasada suedeze në Tiranë festim të veçantë për Ditën Kombëtare

https://www.youtube.com/watch?v=b1Pc_lb-lrI&feature=youtu.be TIRANË, 6 qershor /ATSH/ Ambasada suedeze në Tiranë i bëri një festim të veçantë 6 Qershorit, Ditës Kombëtare të Suedisë. Ambasadorja e Suedisë në Tiranë,...

FOKUS – Miliona besimtarë ortodoksë festojnë Pashkët të kufizuar për shkak...

MOSKË, 19 prill /ATSH-AFP/ - Miliona besimtarë festojnë sot Pashkët Ortodokse të kufizuar dhe në mënyrë të pazakontë për shkak të pandemisë së koronavirusit...

COVID-19/ Elbasan, Llatja: Nuk do ketë grumbullime për Ditën e Verës

TIRANË, 13 mars/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gletjan Llatja ka theksuar sot në mbrëmje, se nuk do ketë grumbullime apo aktivitete në lidhje...

“Dita e Verës” /Festimet nisin herët këtë vit, larmi aktivitetesh në...

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Aktivitetet për festën pagane të “ Ditës së Verës” kanë nisur që në datën 4 mars, 10 ditë para se kjo...

KINË – Pekini anulon festimet për Vitin e Ri kinez për...

PEKIN, 23 janar /ATSH-AFP/- Pekini njoftoi sot anulimin e festimeve mjaft popullore të parashikuara me rastin e Vitit të Ri kinez për shkak të...

DANIMARKË – 100-vjetori kufijve paqësorë me Gjermaninë

KOPENHAGË, 10 janar /ATSH-DPA/ – Në Danimarkë filluan sot festimet që shënojnë 100 vjetorin e referendumeve që rezultuan në vendosjen e kufijve paqësorë midis...

VIDEO/ Këngë dhe argëtim te çadrat e emergjencave në Vorë, festohet...

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/Atmosferë festive dhe plot emocion është krijuar te zona e çadrave të emergjencave në Vore, ku është festuar ditëlindja e një prej...

Qindra të rinj festojnë shpalljen e Tiranës “Kryeqyteti Europian i Rinisë...

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/ Qindra të rinj festuan sot në Parkun Europa shpalljen e Tiranës si “Kryeqyteti Europian i Rinisë” për vitin 2022. Nën ritmet e...

FOKUS – Protesta dhe festime për 30-vjetorin e Revolucionit të Kadifenjtë

PRAGË, 16 nëntor /ATSH-DPA/ - Më shumë se 100 000 persona priten të mblidhen sot në Pragë, në një protestë kundër kryeministrit, Andrej Babis. Protestuesit kërkojnë largimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA