Ballina Etiketimet Femijet

Etiketim: femijet

FOTO/ Margariti: Edukim i fëmijëve dhe njohje me trashëgiminë kulturore

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ “Më shumë hapësira të dedikuara për fëmijët, por edhe më shumë edukim dhe njohje me trashëgiminë kulturore”. Ministrja e Kulturës, Elva...

COVID-19/ Fëmijët e përhapin si të ftohtin e zakonshëm

TIRANË, 11 gusht /ATSH/ Fëmijët mund të jenë në gjendje ta përhapin Covid-19 po aq lehtësisht sa përhapin edhe një lloj tjetër koronavirusi, siç...

Meta: Të mësojmë nga sinqeriteti dhe dashuria e fëmijëve, për të...

TIRANË, 1 qershor /ATSH/ -“Të mësojmë  nga sinqeriteti dhe dashuria e fëmijëve, për të ndërtuar Shqipërinë e vërtetë europiane”, ishte apeli që ka bërë...

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve/ Rama: Sot festa e 1 qershorit është...

TIRANE, 1 qershor/ATSH/ Sot në 1 Qershor, pikërisht në ditën e festës së tyre, fëmijët do të rikthehen në çerdhe dhe kopshte. Kryeministri Edi Rama...

VIDEO/ ATSH sjell pamje nga Tirana, fëmijët dhe nënat mbushin rrugët...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Sot, Tirana u gjallërua nga prania e fëmijëve në rrugë e parqe. Me nënat dorë për dore, në biçikleta, ose karroca të...

FOTO/ Berati, edhe më i bukur kur mbushet me fëmijë

TIRANË, 26 prill/ATSH/ - Fëmijët e Beratit shijuan sot ditën me diell së bashku me nënat e tyre. Të shumta ishin nënat që me fëmijët...

Agjencia për Mbrojtjen e Fëmijëve dhe UNICEF, këshilla mbi prindërimin gjatë...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Agjencia Shtetërore për të Drejtat dhe Mbrojtjen e Fëmijës në bashkëpunim me UNICEF Albania kanë hartuar disa prej këshillave mbi prindërimin...

Si të bisedoni me fëmijën tuaj për sëmundjen e koronavirusit

TIRANË, 14 mars /ATSH/ Koronavirusi tashmë është kthyer në pandemi botërore. Në kushtet kur autoritetet shëndetësore e shtetërore rekomandojnë kufizimin e lëvizjeve, deri në...

Fëmijët dhe personeli i arsimit parauniversitar informohen rreth koronavirusit

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Njësitë Vendore të Kujdesit Shëndetësor (NJVKSH) po vijojnë në zbatim të urdhrit të ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta...

Veliaj: Viti 2020 do të jetë i fëmijëve, më shumë hapësira...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ - Viti 2020 do të jetë i fëmijëve. Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj siguron se të vegjlit e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA