Ballina Etiketimet F1

Etiketim: f1

FORMULA 1 – Nisje tronditëse e Grand Prix të Bahreinit

BAHREIN, 29 nëntor /ATSH-ANSA/ - Menjëherë pas fillimit të Grand Prix Bahreinit, makina e ekipit Haas, të pilotit francez,  Romain Grosjean u përplas me...

Formula 1 – Bahreini stacioni i radhës

BAHREIN, 27 nëntor /ATSH-AA/ - Emocionet në Kampionatin Botëror të Formula 1 do të vazhdojnë me garën e 15-të të sezonit që do të...

F1 – Hamilton fitues i DHL Turkish Grand Prix në Formula...

STAMBOLL, 15 nëntor /ATSH-AFP/ - Britaniku, Lewis Hamilton (Mercedes) fitoi Çmimin e Madh të Turqisë të Formula 1 (DHL Turkish Grand Prix)  për t'u barazuar...

F1 realizon pit-stopin e parë në botë mbi një… urë!

STAMBOLL, 12 nëntor /ATSH-AA/ - Faza e fundit e filmit promovues në Stamboll u zhvillua në Urën e Dëshmorëve të 15 Korrikut dhe në...

FORMULA 1 – Zbulohet kalendari i garave për vitin 2021

ZYRIH, 11 nëntor /ATSH-AA/ - Është shpallur draft-kalendari i Kampionatit Botëror në Formula 1 për vitin 2021, një ndër organizimet më të mëdha të...

F1 – Lewis Hamilton thyen rekordin e fitoreve të Michael Schumacher

PORTIMAO, 25 tetor /ATSH-AFP/ - Lewis Hamilton (Mercedes) siguroi sot fitoren e 92-të të karrierës së tij në Formula 1 të Çmimit të Madh...

Formula 1 – Rikthehet Alonso

PARIS, 9 korrik /ATSH-AA/ - Piloti legjendar spanjoll, i cili ka fituar dy kampionate në garën botërore të Formula 1, Fernando Alonso do të...

F1 – Hamilton kundër racizmit: Ndryshimi do të vijë

LONDËR, 22 qershor /ATSH-DPA/ - Kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton u shpreh se ndryshimi në betejën kundër racizmit do vijë shpejt. Ai publikoi...

F1 – Anulohen garat në Azerbajxhan, Singapor dhe Japoni

MYNIH, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Garat e Formula 1, në Azerbajxhan, Singapor dhe Japoni janë anuluar këtë sezon për shkak të pandemisë së koronavirusit. "Si...

FORMULA 1 – Rinis më 5 korrik

VJENË, 2 qershor /ATSH-DPA/ - GP austriak do të fillojë sezonin e Formula 1, i vonuar nga shpërthimi i koronavirusit, më 5 korrik, ku...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA