Ballina Etiketimet Evazion

Etiketim: evazion

Gjykata vendos për abuzimin e Amazon në Luksemburg

BRUKSEL, 12 maj /ATSH-DPA/ - Gjykata e dytë më e lartë në Bashkimin Europian do të vendosë sot nëse Amazon ka marrë ndihmë të...

BRUKSEL – BE shpall listën e parajsave fiskale

BRUKSEL, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian botoi një listë të zezë ku gjenden 23 shtete që nuk po bëjnë sa duhet për të...

Arrestimi i një duzine shkelësish për mashtrim, mesazh i qartë për...

TIRANË, 17 janar/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ulja e taksave e lehtësimi tërësor i biznesit, synojnë dhe uljen e informalitetit dhe...

GJERMANI – Një evazion i gjerë fiskal mbi dividentët i kushton...

BERLIN, 18 tetor /ATSH-AFP/ - Dy manipulime financiare mbi dividentët i shkaktuan një dëm me vlerën 55 miliardë euro taksa që prej vitit 2001...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA